Puchar Niemiec. Borussia wygrała z trzecioligowcem. O finał z Bayernem!

JCZ
SF Lotte - Borussia Dortmund 0:3
SF Lotte - Borussia Dortmund 0:3 AFP/East News
Puchar Niemiec. Zgodnie z planem Borussia Dortmund awansowała do półfinału. W wyjazdowym spotkaniu pokonała trzecioligowca, SF Lotte 3:0. Całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek. W zespole gospodarzy wystąpiło zaś dwóch innych Polaków – Jarosław Lindner oraz Andre Dej.

Borussia długo męczyła się z trzecioligowcem. Dopiero po zmianie stron wyszła na prowadzenie, by później dorzucić jeszcze dwa gole, zaznaczając różnicę klas w tym meczu.

W 57 minucie piłkę na własnej połowie przejął Ousmane Dembele. Pomocnik pobiegł z nią pod pole karne, gdzie dograł do Christiana Pulisicia, który nie zmarnował szansy. Kilka minut później wynik na 2:0 podwższył z bliska Andre Schurrle, a w 83 na 3:0 ustalił z rzutu wolnego Marcel Schmelzer.

O finał Pucharu Niemiec drużyna Thomasa Tuchela powalczy z Bayernem Monachium. W drugiej parze znalazła się Borussia Moenchegladbach i Eintracht Frankfurt. W klasyfikacji strzelców z pięcioma trafieniami prowadzi Robert Lewandowski.

SF Lotte – Borussia Dortmund 0:3 (0:0)

Bramki: Christian Pulisić 57', Andre Schurrle 66', Marcel Schmelzer 83'
Żółte kartki: Alexander Langlitz – Gonzalo Castro, Raphael Guerreiro
Sędziował: Felix Brych
Widzów: 16 000

SF Lotte: Fernandez – Langlitz (46' Steinhart), Rahn, Nauber, Neidhart – Dej (63' Heyer), Wendel (73' Tankulić), Pires-Rodrigues – Freiberger, Rosinger, Lindner.

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Ginter, Bartra – Pulisić (82' Mor), Castro (86' Isak), Dembele, Guerreiro (72' Merino), Schmelzer – Kagawa, Schurrle.

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Więcej o LIDZE NIEMIECKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Puchar Niemiec. Borussia wygrała z trzecioligowcem. O finał z Bayernem! - Gol24