Puchar Polski. Proszowianka lepsza od Płomienia Kościelec

Aleksander Gąciarz
Piłkarze Płomienia (białe stroje) bardzo się starali, ale ulegli czwartoligowcom z Proszowic Aleksander Gąciarz
W meczu III rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu podokręgu krakowskiego Płomień Kościelec uległ Proszowiance 0:3.

FLESZ - Kąpiele w Bałtyku tragiczne w skutkach

Czwartoligowcy rozstrzygnęli sprawę awansu w ciągu niespełna 10 ostatnich minut pierwszej połowy. Pierwsza bramka padła po lekkim, płaskim strzale Króla, który nie powinien chyba zaskoczyć Baranowskiego. Bramkarz gospodarzy po przerwie w kilku sytuacjach uratował swój zespół od utraty goli, ale zanim to się stało, jeszcze dwa razy skapitulował. Najpierw Michał Bździuła wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, w której znalazł się po świetnym podaniu swojego brata Krzysztofa. Tuż przed gwizdkiem na przerwę Wasilewski zamienił na gola dośrodkowanie A. Przeniosło z rzutu rożnego.

Po zmianie stron przewaga gości była bardzo zdecydowana, ale z uderzeniami Manseryana, Wasilewskiego i A. Przeniosło świetnie radził sobie Baranowski. Po drugiej stronie Wątka zatrudnili tylko Bartosik i Wendel, jednak bramkarz Proszowianki nie dał się zaskoczyć.

Goście wygrali, ale jeszcze przed przerwą boisko z powodu urazów musieli opuścić Wąsowicz i Sobolewski, co wydłużyło i tak pokaźną listę graczy kontuzjowanych i nieobecnych z innych powodów. A tyczasem już w sobotę proszowian czeka ciężki mecz wyjazdowy z Dalinem w Myślenicach.

Płomień Kościelec – Proszowianka 0:3 (0:3)

0:1 Król 35, 0:2 M. Bździuła 39, 0:3 Wasilewski 44

Płomień: Baranowski - Cieślik, Czerwiec, Grabski, Sarna (81 Kuczkowski) – Włodarczyk (75 Michno), T. Przeniosło (54 D. Turek), Stopiński, J. Bartosik (67 Wendel), G. Turek (46 Kutela) – Ostrowski

Proszowianka: Wątek – Kaczor, Wasilewski, Gorczyca, M. Bździuła – Król (51 Manaseryan), Polański, K. Bździuła, Wąsowicz (11 A. Przeniosło), Kaczmarczyk – Sobolewski (27 Kwiecień)