Puchar Polski siatkarek. Horror w Muszynie

Artur Bogacki
Muszynianki zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski
Muszynianki zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski Krzysztof Kapica
W meczu 1/8 finału Pucharu Polski muszynianki wygrały 3:2 z Atomem Treflem Sopot. W ćwierćfinale zmierzą się z Grotem Budowlanymi Łódź.

Kiedyś te zespoły walczyły o mistrzostwo Polski, ale ten sezon w Orlen Lidze dla obu jest chudy. Szansą na pokazanie się z lepszej strony są więc rozgrywki pucharowe.

Początek I seta to walka punkt za punkt. Kluczowa okazała się środkowa część partii, kiedy to gospodynie od stanu 12:12 zdobyły trzy punkty z rzędu, a później jeszcze powiększyły przewagę do 5 "oczek" (19:14) i już nie dały się dogonić.

W drugim secie wynik długo układał się podobnie. Różnica była taka, że to ekipa przyjezdnych po wyrównanej walce przejęła inicjatywę - od 11:9 do 11:14. Czas wzięty przez trenera Ryszarda Litwina przyniósł oczekiwany efekt - muszynianki szybko doprowadziły do remisu (16:16). Radość nie trwała jednak długo, bowiem rywalki znów odskoczyły (17:20). Choć miejscowe zbliżały się kilkakrotnie na punkt, to przegrały tę odsłonę.

Trzeci set to na początku znów wyrównana walka. Po raz kolejny kluczowa okazała się punktowa seria "Atomówek" (od 8:8 do 8:12), które zresztą szybko i efektownie powiększyły dystans (od 10:14 do 10:18). To jednak nie był koniec emocji, miejscowe walczyły, zbliżyły się na 2 "oczka" (22:24), lecz na więcej nie było je stać.

W czwartej partii trwała wymiana ciosów, do stanu 13:13. Wówczas pięć punktów z rzędu zdobyły Małopolanki, przechylając szalę na swoją stronę.

W tie-breaku kibice oglądali... kolejne punktowe serie. Od 1:0 do 1:3, od 2:3 do 2:6. Przy zmianie stron przyjezdne miały 4 "oczka" przewagi. Gospodynie zdobyły się na zryw, od stanu 7:10 wywalczyły 4 punkty po rząd i objęły prowadzenie! Tylko na chwilę, bo od wyniku 12:11 trzy kolejne akcje padły łupem przyjezdnych. Muszynianki następnie obroniły jednak dwa meczbole (14:14), później jeszcze jednego. A same wykorzystały już pierwszą swoją szansę.

Polski Cukier Muszynianka - Atom Trefl Sopot 3:2 (25:19, 23:25, 22:25, 25:16, 18:16)
Polski Cukier Muszynianka:
Rabka, Savić, Cvetanović, Łyszkiewicz, Sosnowska, Wójcik, Medyńska (libero) oraz Wilk, Wawrzyniak, Sredić, Szabo.

Atom Trefl: Skorupa, Łukasik, Gajewska, Mielczarek, Fedusio, Damaske, Kulig (libero) oraz Goliat, Mras, Bednarek.

Materiał oryginalny: Puchar Polski siatkarek. Horror w Muszynie - Gazeta Krakowska