Puchar Świata w biathlonie: Polka w czołówce. Pierwszy raz po ślubie

boch
Pawel Relikowski / Gazeta Wroclawska
Biathlon. Monika Hojnisz-Staręga zajęła ósme miejsce w biegu na 15 km podczas zawodów Pucharu Świata w Oestersundzie. Zwyciężyła Francuzka Justine Braisaz.

Dla chorzowianki to pierwszy "poślubny" sezon, w lipcu wyszła za mąż za biegacza narciarskiego Macieja Staręgę. Za sobą ma udaną poprzednią zimę, zakończoną 10. miejscem w klasyfikacji generalnej PŚ.

Dziś w Oesterundzie tylko jedna spośród 100 biathlonistek oddała 20 celnych strzałów. Monika Hojnisz-Staręga miała dwa pudła (oba w pozycji stojąc, w 2. strzelaniu), czyli zarobiła dwie karne minuty. Do podium straciła 54 sekundy.

Stanęły na nim dwie Francuzki, bo oprócz Braisaz także Julia Simon - na 3. miejscu (ze stratą 17,7 sek.), obie miały dwa błędy w strzelaniu. Przedzieliła je ta jedyna bezbłędna, ale wolniej biegająca - Ukrainka Julia Dżyma (strata do Braisaz - 11,1).

Miejsca Polek: 8. Hojnisz strata 1.11,7 (2 karne minuty), 55. Kamila Żuk 5.24,5 (5), 80. Magdalena Gwizdoń 7.52,0 (6), 95. Kinga Zbylut 10.00,6 (8).