Łukasz Konstanty
Klaudia Domaradzka zajęła 25. miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w Park City. Fot. Andrzej Banaś / Polska Press
Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli jedenaste miejsce podczas zawodów saneczkarskiego Pucharu Świata w Park City. Zwyciężyli Toni Eggert i Sascha Beneken z Niemiec.

Jak polscy saneczkarze wypadli w Park City?

Polacy w pierwszym przejeździe uzyskali trzynasty czas, znacznie lepiej wypadli podczas drugiego ślizgu (dziewiąty czas), dzięki czemu awansowali o dwie pozycje. Nasi saneczkarze byli bliscy miejsca w czołowej dziesiątce - zabrakło im zaledwie 0,002 sekundy. Chmielewski i Kowalewski wystąpili również w konkurencji sprint, w której zajęli 10. miejsce.

Na ostatnim, 21. miejscu w jedynkach został sklasyfikowany Arkadiusz Trojga. Triumfował Włoch Dominik Fischnaller, przed Niemcem Felixem Lochem i Austriakiem Davidem Gleirscherem.

W rywalizacji pań wystąpiły dwie Polki, które zmagania zakończyły w trzeciej dziesiątce. Na 25. pozycji sklasyfikowana została Klaudia Domaradzka, z kolei Natalia Jamróz była 27. Wygrała Niemka Dajana Eltberger.

Bez Polek odbyła się z kolei rywalizacja kobiecych dwójek, w których najlepsze okazały się Włoszki Andrea Votter i Marion Oberhofer.

Kolejne zawody saneczkarskiego Pucharu Świata odbędą się w weekend 7-8 stycznia w łotewskiej Siguldzie.

Saneczkarskie mistrzostwa Europy juniorów w Altenbergu

W ten weekend w Altenbergu rozegrano mistrzostwa Europy juniorów. Polacy zajmowali dalsze miejsca:

• Jedynki mężczyzn: 20. Adam Jaśkiewicz, 21. Maksymilian Gutowski, 22. Mateusz Kiełbasa
  • Jedynki kobiet: 19. Dominika Piwkowska, 22. Nikola Domowicz
  • Dwójki kobiet: 8. Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0