Puchar za ryby

PK
Zawodnicy dwóch zaprzyjaźnionych kół wędkarskich działających w Bochni: PZW Bochnia - Miasto i Stalprodukt SA spotkali się na corocznych zawodach spławikowych o Puchar Burmistrza Bochni. Wynik tej rywalizacji był zaskakujący. - W dwóch poprzednich edycjach zawodów górą byli wędkarze z koła Stalprodukt SA, a w obecnej zawodnicy koła Bochnia - Miasto zajęli 9 pierwszych miejsc.

BOCHNIA. Miasto górą

Nie wiadomo czy zadziałała cudowna zanęta, czy wielkie umiejętności, że różnice były aż tak duże. Pewne jest natomiast, że pierwsze miejsce zdobył pewnie Józef Stary, który złowił prawie 6 kg dorodnych leszczy i płoci. Jak sam powiedział kluczem do sukcesu było dobre losowanie i ochotka (małe czerwone żyjątko) na haczyku. Drugie miejsce zajął Krzysztof Sądel, który złowił nieco ponad 3 kg ryb (tegoroczny mistrz klubu wędkarskiego Raba - Bochnia), trzecie - Zbigniew Urbański za niecałe 3 kg ryb, również leszczy i płoci, a czwarte (honorowane także nagrodą) - Zbigniew Konieczny z wynikiem 1,69 kg. Organizatorzy przewidzieli też atrakcyjną nagrodę dla łowcy największej ryby zawodów. Zwycięzcą w tej kategorii został zdobywca pierwszego miejsca - Józef Stary za leszcza o masie 1300 g, wyprzedzając Zbigniewa Koniecznego, który złowił leszcza ważącego 990 g. Zawody odbyły się na Wiśle w miejscowości Mogiła (PK)