Pucharowy rewanż Proszowianki

Aleksander Gąciarz
W niedawny meczu ligowym górą była Słomniczanka (białe stroje), w środę wygrali proszowianie. Aleksander Gąciarz
Proszowianka i Wierzbowianka awansowały do V rundy rozgrywek piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu PodokręguKrakowskiego.

Proszowianka pokonała na wyjeździe Słomniczankę 2:1 (2:1). Gościom udał się zatem rewanż za niedawną ligową porażkę 0:3. Prowadzenie objęli po sześciu minutach, gdy Dawid Wrona trafił głową do siatki po rzucie rożnym wykonanym przez Krzysztofa Bździułę. Wynik podwyższył Jakub Bartosik, wykorzystując zagranie Grzegorza Turka.Jeszcze przed przerwą Słomniczanka zdobyła bramkę kontaktową i po zmianie stron osiągnęła momentami duża przewagę, ale wynik już się nie zmienił. W kolejnej rundzie proszowianie zagrają ze zwycięzcą pary Clepardia - Michałowianka (w środę ich mecz się nie odbył).

W sobotę o godz. 16 proszowianie rozegrają na własnym boisku mecz ligowy z Piliczanką Pilica.

Wierzbowianka pokonała Partyzanta Dojazdów 3:1 po golach Tomasza Przeniosło (2) i Piotra Frączka. W kolejnej rundzie zagra z Orłem Piaski Wielkie.

Dzisiaj o 16.30 Pogoń Wronin zagra w Wierzbnie z Bronowianka.

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto