Punkty dające nadzieję

JB
Jacek Ćwik, trener Tarnovii: - W pierwszej połowie, po szybko uzyskanym prowadzeniu, zespół wpadł w takie samouspokojenie. Graliśmy wówczas zbyt daleko od przeciwnika i nasza postawa w obronie nie wyglądała najlepiej. Na szczęście po przerwie udało nam się uporządkować grę w polu i z tej drugiej połowy można być w miarę zadowolonym. Udało się podwyższyć prowadzenie, co myślę dodało pewności siebie drużynie. Były również kolejne okazje bramkowe, lecz nie ma co narzekać, gdyż rezultat 2-0 jest dla nas satysfakcjonujący. Cieszy udany początek rundy wiosennej, a dzięki kolejnym trzem punktom złapaliśmy bezpośredni kontakt z drużynami środka tabeli. To jest w tej chwili najważniejsze, gdyż daje nam nadzieję na realne podjęcie walki o utrzymanie. W rundzie jesiennej z różnych przyczyn zdobyliśmy trochę za mało punktów niż można było wywalczyć, dlatego teraz trzeba te stracone punkty gonić. Na razie udaje się nam dość dobrze. Jeśli nadal będziemy grali przyzwoicie, to jest szansa na zajęcie miejsca, które zagwarantuje utrzymanie w lidze.

Tarnovia - Poprad Minerale Muszyna (2-0)