Punkty przyjęć uruchomione

ZS
Udostępnij:
Już od dwóch miesięcy w strukturach Komendy Powiatowej Policji w Brzesku funkcjonuje Rewir Dzielnicowych II Sekcji Prewencji. Powstał na początku grudnia w miejsce dotychczasowych rewirów w Borzęcinie, Dębnie i Szczurowej i obejmuje swoim zasięgiem tereny tych trzech gmin. Właśnie niedawno w poprzednich siedzibach rewirów uruchomione zostały tzw. punkty przyjęć dzielnicowych.

POWIAT BRZESKI. Dzielnicowi czekają

   Jak informuje nas Piotr Wójciak z KPP Brzesko, punkty przyjęć służyć mają poprawie bezpośredniego kontaktu mieszkańców z dzielnicowymi obsługującymi poszczególne gminy. Ustalono, że dzielnicowi pełnić będą dyżury w punktach przyjęć zawsze w poniedziałki od 8.00 do 12.00, środy od 14.00 do 18.00 i w piątki od 10.00 do 14.00.
   W punkcie przyjęć w Borzęcinie na mieszkańców oczekują młodszy aspirant Dariusz Pabian (podlegają mu Przyborów i Łęki), sierżant Jacek Śmistek (Bielcza i Waryś) oraz starszy posterunkowy Mariusz Czapkowicz (Borzęcin). Zainteresowani mogą też skorzystać z telefonu (nr 68 463 60).
   W Dębnie (tel. 66 589 97) interesantów przyjmują aspirant Artur Reszkiewicz (Wola Dębińska, Maszkienice, Biadoliny Szlacheckie i Perła), sierżant sztabowy Krzysztof Imioło (Jastew, Porąbka Uszewska, Doły, Łoniowa i Niedźwiedza) oraz młodszy aspirant Marek Krawczyk (Dębno, Sufczyn, Łysa Góra i Jaworsko).
   W Szczurowej (tel. 67 141 11) dyżury pełnią starszy aspirant Eugeniusz Tabor (Dołęga, Zaborów, Pojawie, Wola Przemykowska, Kopacze Wielkie, Książa Kopacze, Kwików, Górka i Rząchowa), młodszy aspirant Damian Pleszyński (Rudy Rysie, Niedzieliska, Rajsko, Szczurowa i Rylowa) oraz starszy posterunkowy Dominik Kogut (Strzelce Małe, Strzelce Wielkie, Wrzępia, Dąbrówka Morska, Barczków, Popędzyna i Uście Solne).
   Piotr Wójciak zapewnia, że dzielnicowi pełnią służbę nie tylko w czasie ustalonych dyżurów. Można ich na terenie podległych gmin spotkać podczas rutynowych patroli wieczorowo-nocnych, kiedy wspomagają ich funkcjonariusze z "drogówki" i ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W przypadku nieobecności dzielnicowych w punktach przyjęć można śmiało dzwonić pod wskazane numery telefonów. Połączenie jest automatyczne i każda rozmowa zostaje skierowana bezpośrednio na stanowisko dyżurnego Komendy Powiatowej Policji
w Brzesku.
   - _Dzielnicowi udzielają wszelkich informacji i fachowych porad w zakresie zagadnień leżących w naszej kompetencji. W wyjątkowych sytuacjach skierują interesanta do instytucji mogącej udzielić bardziej wszechstronnej pomocy - _mówi Piotr Wójciak.
   Zainteresowani mogą także kontaktować się z kierownikiem nowego rewiru dzielnicowych. Aspirant Ryszard Kosieniak dyżuruje pod telefonem nr 66 262 60, do dyspozycji pozostaje również naczelnik Sekcji Prewencji KPP Brzesko, komisarz Piotr Wójciak.
(ZS)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie