Puszcza gładko wygrała w Gorzowie Wielkopolskim i jest w II rundzie Pucharu Polski

Pawel Panus
Pawel Panus
Marcin Orłowski strzelił dwa gole dla Puszczyfot. andrzej wisniewski / polskapresse / dziennik polski Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Puszcza Niepołomice wygrała pierwszy oficjalny mecz w nowym sezonie ze Stilonem Gorzów Wielkopolski 3:1 i awansowała do drugiej rundy rozgrywek Pucharu Polski. Jej rywalem będzie GKS Tychy.

Beniaminek pierwszej ligi i rewelacja poprzedniej edycji Pucharu Polski z Niepołomic (awans do ćwierćfinału) rozpoczął mecz z ogromnym impetem. Najpierw minimalnie obok bramki uderzył Stawarczyk, po chwili przymierzył Mikołajczyk, ale na posterunku był bramkarz Stilonu. Potem nie miał już nic do powiedzenia, gdy Marcin Orłowski po dośrodkowaniach z rzutu rożnego i z głębi pola kierował z bliska piłkę do bramki.
Mimo prowadzenia podopieczni Tomasza Tułacza nie zamierzali oddawać pola rywalowi. Z dystansu przymierzył Uwakwe, dobrą okazję zmarnował Żurek, a Paszkowski brawurową interwencją powstrzymał szarżującego Domańskiego oraz uderzającego kilka minut później Ryndaka. Miejscowi pod koniec pierwszej połowy zdołali przeprowadzić kilka ciekawych akcji, ale nie zagrozili bramce rywala.
W drugiej połowie gospodarze zagrali lepiej, gracze Puszczy nie mieli tyle swobody, co w pierwszych 45 minutach, ale to podopieczni Tomasza Tułacza wciąż byli stroną dominującą. Zaimponował zwłaszcza Robert Ziętarski, który dwie minuty po wejściu na boisko popisał się znakomitym uderzeniem z 20 metrów i piłka wpadła w samo okienko. Losy meczu zostały rozstrzygnięte, ale Stilon walczył do końca i w nagrodę zdobył honorową bramkę, na którą z przebiegu gry zasłużył.

Stilon Gorzów Wielkopolski - Puszcza Niepołomice 1:3 (0:2)