Puszcza Niepołomice - Chrobry Głogów. "Żubry" źle zaczęły wiosnę [ZDJĘCIA]

boch
Puszcza Niepołomice - Chrobry Głogów
Puszcza Niepołomice - Chrobry Głogów Tomasz Bochenek
Puszcza Niepołomice - Chrobry Głogów 1:3 w meczu 21. kolejki I ligi. Dla gospodarzy to porażka a sąsiadem w tabeli, po której obie drużyny zrównały się punktami. Tuż pod nimi jest strefa spadkowa.

Start wiosny - w sensie, że pierwsze minuty - "Żubry" miały słabiutki. Chorbry z miejsca uzyskał przewagę, grał agresywnie, zepchnął gospodarzy na ich połowę i nie chciał z niej wypuścił. Wprawdzie pierwsze akcje to był chaos, walka o wysoko lecącą piłkę, ale w 14 min przewaga gości przyniosła efekt. Miejscowi popełnili wówczas nie jeden błąd, ale to ostatni - faul Longinusa Uwakwe - przyniósł głogowianom rzut karny. Wykorzystany przez Michała Ilkowa-Gołąba.

Co potem? No, Puszcza usiłowała w końcu zabrać się do ataku. Wywalczyła stały fragment, wykonała go. Rywale wyszli z kontrą, szybki obronne gospodarzy jeszcze nie poukładane. Gdy piłkę na prawym skrzydle dostał Miłosz Kozak, oddał strzał. Karol Niemczycki tylko go odbił, po czym z dobitki pokonał go Adrian Benedyczak. 0:2 w 18 minucie...

Cztery minuty potem pierwszy strzał oddali niepołomiczanie. Konkretnie Hubert Tomalski - po ziemi, Michał Szromnik bez problemu złapał piłkę. Goście jeszcze straszyli, ale coraz mniej, to był chyba dla nich już taki wynik, o który należało dbać. Tomalski raz jeszcze spróbował go zmienić w 29 min, ale z woleja huknął nad "okienko". O jakiejś wymuskanej, fajnej grze ze strony Puszczy w I połowie nie było jednak mowy, niewiele była w stanie zrobić przeciwnikowi. O tym, że zmniejszyła stratę, zadecydował zryw debiutującego w "Żubrach" Jewhena Radionowa. Wbiegł w pole karne, a tam odbił się od Olivera Praznovsky'ego. Sędzia zakwalifikował to zdarzenie jako faul. Rzut karny, wykorzystał go Piotr Stawarczyk.

Pierwszą połowę zakończył strzał Benedyczaka, obroniony końcami palców przez Niemczyckiego. Na drugą nie wyszedł już w Puszczy Michal Klec - Słowak nie miał udanego debiutu. Zastąpił go Bartłomiej Eizenchart, i on swoją przygodę z "Żubrami" zaczął od dynamicznej akcji lewą flanką, której efektem był strzał i korner. Wcześniej uderzenie Tomalskiego obronił Szromnik.

"Żubry" walczyły o wyrównanie, aktywność Tomalskiego w 78 min przyniosła mu kolejną szansę. Tym razem był najbliżej powodzenia, strzelał z bliska, piłka trafiła w słupek. W 85 min przed Niemczyckim znalazł się natomiast Damian Piotrowski, ale uderzeniem po ziemi nie pokonał bramkarza Puszczy.

Nie pokonał, ale w 90 min przyczynił się do tego, że Chrobry postawił kropkę nad "i". Bo to Piotrowski wyprowadził szybką kontrę i wypuścił w bój innego zmiennika, Damiana Kowalczyka. Ten stanął oko w oko z Niemczyckim i strzelił do siatki na 1:3.

Puszcza Niepołomice - Chrobry Głogów 1:3 (1:2)
Bramki: 0:1 Ilków-Gołąb 14, 0:2 Benedyczak 18, 1:2 Stawarczyk 40 karny, 1:3 Kowalczyk 90.
Puszcza: Niemczycki - Bartków (74 Żurek), Stępień, Stawarczyk, Mikołajczyk - Tomalski, Uwakwe (79 Szczepaniak), Serafin, Klec (46 Eizenchart), Żytek - Radionow.
Chrobry: Szromnik - Ilków-Gołąb, Praznovsky, Michalec, Stolc - Kozak, Drewniak, Mandrysz, Ziemann (82 Piotrowski) - Lebedyński (88 Kowalczyk), Benedyczak (82 Kubica).
Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom). Żółte kartki: Uwakwe, Tomalski - Praznovsky, Szromnik, Ziemann.

Wisła Kraków. Żony i partnerki piłkarzy [ZDJĘCIA]

Cracovia. Żony i partnerki piłkarzy [2020, ZDJĘCIA]

Mauro Cantoro. "El Toro", czyli "Byk". Argentyńczyk, który jest jednym z symboli najlepszych czasów Wisły Kraków. W koszulce z białą gwiazdą grał ponad osiem lat, pięć razy został mistrzem Polski. To w Krakowie dzieciństwo spędzili jego synowie, nawiasem mówiąc obaj są wychowankami "Białej Gwiazdy". Co robią dziś? Czym zajmuje się Adriana, żona Mauro, która po piłkarskiej karierze męża sama teraz robi karierę? Dlaczego wreszcie sam Mauro obecny jest często w peruwiańskiej telewizji? Odpowiedzi w GALERII, w której zobaczycie tę kochającą się rodzinę.

Mauro Cantoro. Legenda Wisły Kraków i jego rodzina. Co u nic...

Cracovia. Piłkarze, którzy odeszli latem 2019. Jak grają w n...