boch
Konrad Stępień zdobył jedyną bramkę w meczu Puszcza - Górnik Łęczna
Konrad Stępień zdobył jedyną bramkę w meczu Puszcza - Górnik Łęczna Andrzej Banaś
Puszcza pokonała Górnika Łęczna 1:0 w zaległym meczu I ligi, który odbył się w środę (18.11.2020) w Niepołomicach. Gola na wagę zwycięstwa "Żubrów" zdobył w 40 minucie Konrad Stępień. Dla Górnika, zajmującego 3. miejsce w tabeli (24 punktów po 12 spotkaniach), była to dopiero druga porażka w tym sezonie. Niepołomiczanie po 11 rozegranych meczach mają w dorobku 18 pkt.

Strzelić bramkę Górnikowi to wyczyn

Z lewej strony dośrodkował Michał Mikołajczyk, Wiktor Żytek zza dalszego słupka zgrał głową piłkę na środek pola karnego - a tam, mocno wyciągając nogę przy ziemi - upolował ją Konrad Stępień i oddał najważniejszy strzał tej potyczki.

Co działo się do tej 40 minuty? Agresywniej, dynamiczniej mecz zaczął Górnik, jego wysoki pressing początkowo sprawiał problemy gospodarzom. W akcjach ofensywnych łęcznian najbardziej widoczny był Karol Struski, w zasadzie nic nie działo się bez niego. To po jego centrze Przemysław Banaszak w 17 min główkował obok bramki, a sam Struski też strzelał. Najgroźniej - w 37 min głową, wówczas świetną interwencją popisał się Gabriel Kobylak (oj, rośnie Legii Warszawa fajny bramkarz!).

Zdenek Ondrasek żeni się z krakowianką! Piękna Daria Dembińs...

"Żubry" przed zdobyciem gola dwa razy postraszyły górników groźnymi dośrodkowaniami, które jednak pozostały niewykończone, w 29 min Żytek zagłówkował obok celu. Ale jedną z najmocniejszych linii defensywnych w I lidze (przed przyjazdem do Niepołomic tylko 6 straconych goli) zdołały w końcu złamać.

Puszcza znów lubi grać w Niepołomicach!

Po przerwie było najpierw trochę rwanej, szarpanej gry, kilka decyzji sędziego mocno oprotestowanych przez gospodarzy (rzuty rożne), przede wszystkim jednak - brak jakiejś zdecydowanej reakcji Górnika na niekorzystny wynik. Łęcznianie odbijali się od obrony "Żubrów", nie byli w stanie wykreować bramkowej okazji.

Za to reakcją Puszczy na próby ataków rywali były kontrataki, doprowadzanie do stałych fragmentów gry. No i naprawdę niezłe okazje do podwyższenia prowadzenia. Między 71 a 77 minutą Puszcza miały trzy szanse, za każdym razem górą był Maciej Gostomski. Spod poprzeczki wybił piłkę po strzale Stępnia, potem poradził sobie z dwiema "główkami" Żytka.

Goście mocniej nacisnęli w końcówce, ale nic tak naprawdę z tego nie wynikło. Po raz drugi w tym sezonie skończyli mecz bez zdobytej bramki. Puszcza natomiast - to już można ogłosić - odwróciła trend z ubiegłego sezonu, kiedy to na własnym boisku głównie przegrywała. W tej kampanii, po 7 występach w Niepołomicach, w dorobku ma 5 zwycięstw.

Vukan Savicević ożenił się. Żoną byłego piłkarza Wisły Krakó...

Puszcza Niepołomice - Górnik Łęczna 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Stępień 40.
Puszcza: Kobylak – CikosŻ (76 Bartków), Czarny, Stępień, MikołajczykŻ - Rakoczy (76 Bartosz), Skrzypczak, Serafin, Tomalski (67 KlecŻ), Żytek - SpławskiŻ (88 Uwakwe).
Górnik: Gostomski - Orłowski, Baranowski, Midzierski, Leandro (76 Rozmus) - Tymosiak (61 Wojciechowski), Cierpka (46 Krykun), Struski, Kalinkowski, Banaszak (76 Stasiak) - Śpiączka.
Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom). Mecz bez publiczności.

Piłkarka i sędzia, uczestniczka konkursów piękności. Maria F...