Puszcza Niepołomice - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Efektowne zwycięstwo "Żubrów"!

Tomasz Bochenek
Rafał Boguski zdobył bramkę na 2:0
Rafał Boguski zdobył bramkę na 2:0 Anna Kaczmarz
Puszcza Niepołomice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2 w meczu 23. kolejki I ligi, rozegranym w niedzielę 13 marca. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała przede wszystkim ich skuteczna gra w I połowie. "Żubry" awansowały w tabeli na 14. miejsce (z 15.), mają pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Bielszczanie zajmują 7. lokatę.

Marcel Pięczek dośrodkował z rzutu rożnego do Jakuba Serafina, on zagrał głową na środek pola karnego do Łukasza Sołowieja, a ten przysadził soczysty wolej w górny róg bramki. W 24 minucie meczu już 3:0 dla Puszczy!

Niesamowity przebieg miała ta pierwsza połowa. Koncert "Żubrów" poprzedzony został VAR-em, no bo właśnie po wideoweryfikacji sędzia ocenił, że w 7 min Rafał Boguski został sfaulowany, no i stąd wziął się rzut karny. Wykorzystał go Sołowiej.

Clepardia Kraków - Wieczysta Kraków

Wieczysta Kraków zaczęła wiosnę meczem z Clepardią ZDJĘCIA

Bielszczanie natychmiast rzucili się do odrobienia tej straty (strzał Goku Romana obronił Gabriel Kobylak, Ezequiel Bonifacio grubo spudłował), jednak za chwilę zupełnie pogubili się w defensywie. Rajd Łukasza Wrońskiego został przerwany wprawdzie podbiciem piłki, ale gdy spadała w pole bramkowe gości, nastąpiło totalne nieporozumienie między Maciejem Kowalskim-Haberkiem i bramkarzem. Ten ostatni jeszcze powstrzymał Grzegorza Aftykę, ale nadbiegający Boguski kopnął już piłkę do siatki.

Po trzecim golu goście jeszcze byli chwilę w szoku, ale pod koniec I połowy doszli do siebie. A przede wszystkim zmniejszyli stratę: po wrzutce Titasa Milasiusa celnie zagłówkował Julio Rodriguez.

Wisła Kraków. Najlepsza jedenastka złożona z wychowanków Wis...

Na drugą połowę w Podbeskidziu wyszedł zmiennik Giorgi Merebaszwili. I już pięć minut po przerwie strzelił na 3:2. To znów była akcja przeprowadzona przez Milasiusa, Kobylak tylko odbił piłkę, a Merebaszwili wpakował ją do siatki.

Niepołomiczanie nie dopuścili jednak do tego, by rywal złapał wiatr w żagle. W 60 min Wroński postraszył Podbeskidzie z 16 metrów, ale ten strzał był niecelny. Potem próbował Serafin, jego uderzenie nie sprawiło problemów Matveiowi Igonenowi. Aż w 78 min miejscowi zadali przeciwnikom decydujący cios. Konkretnie - Kamil Kościelny, który po centrze z rzutu wolnego głową trafił na 4:2.

Puszcza Niepołomice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2 (3:1)

Bramki: 1:0 Sołowiej 10 karny, 2:0 Boguski 17, 3:0 Sołowiej 24, 3:1 Rodriguez 41, 3:2 Merebaszwili 50, 4:2 Kościelny 78.
Puszcza: Kobylak - Kościelny, Sołowiej, Mroziński - Aftyka (77 Cikos), Serafin, Hajda (90+1 Cichoń), Wroński (68 Tomalski), Boguski (68 Thiakane), Pięczek (77 Bartosz) - Kidrić.
Podbeskidzie: Igonen - Simonsen (76 Gutowski), Bieroński, Rodriguez (86 Mikołajewski), Kowalski-Haberek, Bonifacio (46 Merebaszwili) - Roman (86 Wełniak), Polkowski (76 Scalet), Celtik, Milasius - Biliński.
Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin). Żółte kartki: Sołowiej, Wroński, Hajda, Pięczek, Serafin, Cikos - Bonifacio, Kowalski-Haberek, Milasius. Widzów: 907.

Puszcza Niepołomice. Kadra na wiosnę 2022. Nowy skład "Żubró...