Tomasz Bochenek
Kapitan Puszczy Jakub Serafin
Kapitan Puszczy Jakub Serafin Anna Kaczmarz
Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów 0:1 w sparingu, rozegranym 9 lipca w Niepołomicach - tydzień przed inauguracją sezonu 2022/2023 w I lidze. Jedynego gola zdobył Daniel Szczepan w 47 minucie. Najlepszej okazji bramkowej dla gospodarzy nie wykorzystał Artur Siemaszko - jego strzał z rzutu karnego w 58 min obronił Jakub Bielecki.

- Widać, że jesteśmy po konkretnej pracy. Jeszcze szlify muszą być zrobione, żeby w naszej grze było więcej błysku - podsumował trener Puszczy Tomasz Tułacz. Jego zawodnicy w II połowie nacierali, mieli kilka okazji do wyrównania (rzut karny był efektem faulu na Jakubie Bartoszu), jednak zagrali nieskutecznie. - Mecz na remis. Ale to był sparing, spokojnie... - stwierdził szkoleniowiec.

Przeciwko Ruchowi zagrało pięciu zawodników pozyskanych latem: w podstawowym składzie Michał Koj, w II połowie Siemaszko, Szymon Jopek, Michał Czarny i Monsuru Adisa. Straty po poprzednim sezonie to nie tylko odejścia kilku zawodników z klubu, ale też kontuzje, eliminujące z gry Roka Kidricia i Konrada Stępnia na całą rundę jesienną.

Sezon "Żubry" zaczną w niedzielę 17 lipca meczem z Górnikiem Łęczna na swoim stadionie (godz. 15).

Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Szczepan 47.
Puszcza: Komar (60 Wróblewski) - Mroziński, Koj (80 Czarny), Sołowiej (46 Wojcinowicz), Pięczek - Bartosz (80 Adisa), Hajda (80 Jopek), Serafin, Tomalski, Cichoń (60 Aftyka) – Thiakane (46 Siemaszko).
Ruch: Bielecki (61 Osobiński) - Kasolik (61 Szur), Szur (32 Nawrocki), Szywacz (83 Franke) - Wójtowicz (46 Michalski), Sikora (46 J. Piątek), Swędrowski (46 Witek), Janoszka (35 Foszmańczyk, 80 Barański), Moneta (46 Winciersz) - Pląskowski (46 Kwietniewski), Szczepan (71 Pląskowski).

Wisła Kraków. Byli piłkarze i trenerzy "Białej Gwiazdy" zmie...