Tomasz Bochenek
Hubert Tomalski poprowadził Puszczę do zwycięstwa
Hubert Tomalski poprowadził Puszczę do zwycięstwa Tomasz Bochenek
Puszcza Niepołomice - Stal Rzeszów 2:1 w meczu 2. kolejki I ligi, rozegranym 23 lipca w Niepołomicach. Po dwóch kolejkach „Żubry” mają komplet punktów. Ojcem sobotniego zwycięstwa był Hubert Tomalski, który zaliczył asystę, a potem sam wykonał świetną akcję na 2:1.

- Mamy duży niesmak, gdyż graliśmy tak dobrze przeciwko tak agresywnemu przeciwnikowi, tak bardzo poświęcającemu się w obronie i grającemu tak bezpośrednio, tworzącemu tak dużo nieprzewidzianych zdarzeń na boisku. Byliśmy w stanie stworzyć sporo sytuacji, szczególnie w pierwszych 30 minutach meczu – komentował Daniel Myśliwiec, trener Stali.

Tomasz Tułacz, szkoleniowiec Puszczy, chwalił zawodników za determinację, za odwrócenie losów spotkania. Nie krył też jednak: - Mogliśmy lepiej wykorzystać końcowych 15 minut pierwszej połowy, przeciwnik wręcz sam się prosił. Nie pamiętam, żebyśmy mieli tyle miejsca i możliwości do spokojnego operowania piłką na 30. metrze od bramki rywali. I szkoda, że wykorzystaliśmy tylko jedną z sytuacji. Jednak do 30 minuty przeciwnik był bardzo groźny, a w drugiej połowie do końca mógł odwrócić losy meczu.

Naprawdę klarownych okazji Stal jednak po przerwie nie stworzyła. Jej akcje gospodarze często przerywali faulami (22 rzuty wolne, przy tylko pięciu Puszczy) – generalnie dla beniaminka ten mecz był trochę lekcją tego, o co chodzi w I lidze.

Wieczysta Kraków. Transfery, zmiany kadrowe przed sezonem 2022/2023

„Żubry” prowadzenie mogły objąć już w 2 min, ale Artur Siemaszko nie trafił w bramkę. Po chwili, po kornerze i strzale Łukasza Góry, dobrze interweniował Kewin Komar. Goście objęli prowadzenie po akcji, w której Andreja Prokić wyłożył piłkę Krzysztofowi Danielewiczowi, a ten uderzył z 16 m.

Puszcza wyrównała, gdy Tomalski prostopadłym podaniem między obrońców obsłużył Siemaszkę i ten w sytuacji sam na sam pokonał Przemysława Pęksę. Po chwili, znów po zagraniu gracza z „10”, Emile Thiakane spudłował główkując w dogodnej sytuacji. A kapitalna była akcja Tomalskiego w 54 min, gdy w kole środkowym wygrał pojedynek z Danielewiczem, pomknął z piłką i z 25 m zdobył gola na wagę zwycięstwa.

Puszcza Niepołomice - Stal Rzeszów 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Danielewicz 22, 1:1 Siemaszko 42, 2:1 Tomalski 54.
Puszcza: Komar - Pięczek (57 Aftyka), Wojcinowicz, Sołowiej, Koj - Hajda, Serafin - Thiakane (56 Bartosz), Tomalski, Siemaszko (57 Cichoń) - Klisiewicz.
Stal: Pęksa - Marczuk (70 Kłos), Góra, Oleksy, Głowacki - Michalik, Danielewicz (70 Poczobut), Wolski (88 Kotwica) - Olejarka, Małecki (70 Sadłocha), Prokić (70 Piątek).
Sędziował: Leszek Lewandowski (Zabrze). Żółte kartki: Thiakane, Serafin, Tomalski, Aftyka, Cichoń, Koj - Poczobut, Kłos. Widzów: 1074.

Wisła Kraków. Byli piłkarze i trenerzy "Białej Gwiazdy" zmie...