Puszcza Niepołomice - Zagłębie Sosnowiec. Perdijić zatrzymał "Żubry" [ZDJĘCIA]

Tomasz Bochenek
Zaktualizowano
Puszcza Niepołomice - Zagłębie Sosnowiec Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Puszcza Niepołomice - Zagłębie Sosnowiec 0:2 w meczu 5. kolejki I ligi. Obie drużyny mają po tym spotkaniu po 7 punktów.

Przechwyt w środku pola, momencik biegu z piłką przy nodze i strzał z 20 m po ziemi, przy słupku - tak Fabian Piasecki dał prowadzenie gościom. Tuż przed końcem I połowy powinni je podwyższyć, ale Patryk Małecki źle skończył kontrę, próbując jeszcze podać piłkę Carlowi Stewartowi.

Kibice Zagłębia Sosnowiec na meczu z Puszczą w Niepołomicach [ZDJĘCIA]

„Żubry” - z ośmioma (!) zmianami w podstawowym składzie w porównaniu z poprzednim meczem - grę zaczęły z werwą (Jakub Bąk) i później też nie ustępowały pola sosnowiczanom. Ale to jednak oni byli przed przerwą stroną bardziej atakującą. I twardo grającą, co najbardziej odczuł walczący z obrońcami Zagłębia Mykyta Wowczenko.

Puszcza - Zagłębie. Kibice na meczu [ZDJĘCIA]

W ekipie Puszczy najlepszy strzał w I połowie oddał w 27 min Bąk - jego bombę w „okienko” obronił Matko Perdijić. A już przy stanie 0:1 Michał Czarny spudłował główkując po wolnym, wykonanym przez Bąka. Przy kolejnej próbie, po przerwie (53 min), także głową posłał piłkę w poprzeczkę!

Puszcza Niepołomice - Zagłębie Sosnowiec. Perdijić zatrzymał...

Za moment spudłował Maksymilian Sitek, a od 72 min „Żubry” grały w przewadze liczebnej. Efektem dociśnięcia przeciwnika była „petarda” odpalona przez Longina Uwakwe w 87 min. Perdijić bronił jednak świetnie, a odpowiedzią Zagłębia była kontra, zakończona golem - ze spalonego - na 0:2.

Puszcza Niepołomice - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)
Bramka: 0:1 Piasecki 37, 0:2 Nawotka 89.
Puszcza: Niemczycki - Furtak, Czarny, Stępień, Widejko - Kotwica (75 Embalo), Uwakwe - Sitek (61 Tomalski), Żurek, Bąk - Wowczenko (81 Żytek).
Zagłębie: Perdijić - Nawotka, Radkowski, Polczak, Seedorf - Karbowy, Stewart (83 Sinior) - Mularczyk (54 Bilenkij), Pawłowski, Małecki (68 Słomka) - Piasecki.
Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec). Żółte kartki: Uwakwe - Radkowski dwie, Polczak, Seedorf. Czerwona kartka: Radkowski (72). Widzów: 1180.