Jerzy Filipiuk
Erik Cikos i jego koledzy nie awansowali do strefy barażowej
Erik Cikos i jego koledzy nie awansowali do strefy barażowej Andrzej Banaś
W meczu 34., ostatniej kolejki I ligi piłkarskiej Puszcza Niepołomice pokonała na własnym boisku Radomiaka Radom 4:0. Nie zapewniło to jej jednak awansu do strefy barażowej.

By móc powalczyć o prawo gry w I lidze, "Żubry" musiały wygrać z Radomiakiem oraz liczyć na porażkę Bruk-Betu Termaliki Nieciecza (ten jednak pokonał u siebie Odrę Opole 1:0) i brak zwycięstwa Chrobrego Głogów (ten zaś wygrał w Bielsku-Białej z Podbeskidziem także 1:0).

W pierwszych 16 minutach gry aż cztery okazje do zdobycia gola miał Jewhen Radionow. Wykorzystał tylko jedną - pierwszą, gdy w sytuacji sam na sam pokonał Mateusza Kryczkę. Potem minimalnie chybił (po podaniu Erika Cikosa), zbyt lekko kopnął piłkę (po rzucie wolnym Jakuba Serafina) i z 16 metrów uderzył nad poprzeczkę.

Niepołomiczanie mieli inicjatywę w grze, jednak długo nie potrafili podwyższyć wyniku. Strzał Serafina obronił Kryczka. Goście szukali okazji do wyrównania. Do przerwy mieli dwie. Najpierw jednak Michał Czarny w ostatniej chwili zablokował Merveillego Fundambu, a potem Mateusz Górski nie dał się pokonać Dominikowi Sokołowi.

Na początku drugiej połowy meczu świetną okazję do wyrównania zmarnował Maciej Górski. W rewanżu akcja Michała Kleca z Cikosem zakończyła się strzałem tego drugiego nad poprzeczkę. Lepiej spisał się inny duet Puszczy - Maksymilian Sitek i Wiktor Żytek. Po wymianie piłki między nimi ten pierwszy ulokował ją w siatce. W 69 min po "bombie" Serafina z dalszej odległości było już 3:0.

Beniaminek z Radomia starał się zaskoczyć bramkarza Puszczy głównie po stałych fragmentach gry. Bez powodzenia. Tymczasem w końcówce spotkania na polu karnym sfaulowany został Marcin Orłowski i sędzia podyktował "jedenastkę", którą wykorzystał Piotr Stawarczyk.

Puszcza Niepołomice - Radomiak Radom 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Radionow 3, 2:0 Sitek 64, 3:0 Serafin 69, 4:0 Stawarczyk 90 karny.

Puszcza: Górski - Cikos, Czarny, Stefanik (83 Orłowski), Eizenchart - Sitek, Serafin, Żytek, Klec (60 Stawarczyk), Tomalski - Radionow (60 Żurek).

Radomiak: Kryczka - Jakubik (46 Abramowicz), Grudniewski, Pietrzyk, Banasiak - Sokół, Karwot (70 Stępień), Lewandowski, Fundambu (61 Leandro), Nowakowski - Górski.

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce). Żółte kartki: Górski, Karwot, Kryczka, Lewandowski.

Marcin Wasilewski w Wiśle Kraków: 60 meczów, jedna bramka, d...