Puszcza pozbyła się dwubramkowej przewagi, a Limanovia resztek nadziei

red
II liga piłkarska. Małopolskie drużyny wczoraj poniosły porażki i pchają się do III ligi.

Siarka Tarnobrzeg – Puszcza Niepołomice 3:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Gawęcki 46, 0:2 Stepankow 52, 1:2 Truszkowski 66, 2:2 Kukiełka 79, 3:2 Chrabąszcz 85.

Sędziował: Jacek Lis (Katowice). Żółte kartki: Hodowany, Oziębała – Gawęcki.
Widzów: 500.

Siarka: Melon – Stępień, Waleńcik (46 Wię­cek), Kukiełka, Hodowany – Chrabąszcz, Frankiewicz (76 Tunkiewicz) – Oziębała, Traore, Persona (64 Parobczyk) – Truszkowski.

Puszcza: Staniszewski – Biernat, Furtak, Lepiarz, Łączek (77 Lampart) – Szewc (68 Miko­łajczyk), Gawęcki, Uwakwe, Madejski (83 Ma­luga) – Stepankow, Gębalski (46 Nowak).

Pierwszy od 8 listopada mecz wyjazdowy piłkarze Puszczy zakończyli w podłych nastrojach. Jeszcze kwadrans przed końcem prowadzili, ale po strzałach ekswiślaka Mariusza Kukiełki (głową) i Michała Chrabąszcza (z kilkunastu metrów) zostali z pustymi rękami.

Niepołomiczanie mieli kapitalny początek II połowy. Najpierw, po centrze Piotra Madej­skiego, celnie główkował Dariusz Gawęcki. Kilkadziesiąt sekund później Roman Stepankow spudłował wprawdzie w dogodnej pozycji, ale w 52 min precyzji mu już nie zabrakło.

Jeszcze w 60 min, po akcji z Łukaszem Nowakiem i Ste­pan­kowem, podwyższyć wynik mógł Patryk Szewc. Inicjatywę jednak wyraźnie zaczęła przejmować Siarka. Złapanie kontaktu bramkowego ułatwił jej Kamil Łączek, jego błąd poskutkował akcją Rafała Parobczyka i golem Marcina Truszkowskiego.

W 75 min Marcin Staniszew­ski poradził sobie jeszcze z „głów­ką” Mouhamadou Tra­ore, ale ze strzałem Kukiełki po chwili już nie.

(BOCH)

Raków Częstochowa – Can-Pack Okocimski 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Reiman 45.

Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok). Żółte kartki: Wojtyra, Radler – Kas­przyk dwie. Czerwona kartka: Kasprzyk (90). Widzów: 1200.

Raków: Kos – Waszkiewicz, Radler, Da Silva, Mońka – Pawlusiński, Reiman, Hoferica
(58 Kmieć), Balogun (46 Pląskowski), Wojtyra (19 Brzęczek, 69 Buczkowski) – Okińczyc.

Can-Pack Okocimski: Błąkała – Wawryka, Jacek, Garzeł, Kasprzyk – Bryła, Lewiński
(77 Ryś), Wojcieszyński, Jaworski (89 Dziadzio), Guja (63 Abubakar) – Hłuszko.

Piłkarze z Brzeska zaatakowali od pierwszych minut, ale brakowało im skuteczności pod bramką przeciwnika. W 6 min mocny strzał Michała Gui z trudem obronił Mateusz Kos. W 17 min Jurij Hłuszko trafił prosto w bramkarza Rakowa, a chwilę później Arkadiusz Garzeł uderzył tylko w słupek. W 27 min Hłuszko nie potrafił pokonać Kosa w sytuacji sam na sam. ,,Piwosze’’ przeważali, ale to Raków schodził na przerwę prowadząc 1:0. Fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Wojciech Reiman.

Tuż po przerwie Hłuszko trafił w poprzeczkę. Podopieczni Tomasza Kulawika nie potrafili znaleźć drogi do bramki częstochowian. (TD)

Limanovia Szubryt – Błękitni Stargard Szczeciński 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Gutowski 6, 0:2 Zieliński 16.

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec). Żółte kartki: Bierzało, Serafin, Majcher
– Wojtasiak, Poczobut, Gutowski, Zieliński. Widzów: 300.

Limanovia: Skrzyniarz – Basta, Koman, Bierzało (77 Majcher), Derbich – Pribula, Skiba, Żołądź (57 Poliacek), Serafin (74 Kandel), Waksmundzki – Grunt (68 Tarasenko).

Błękitni: Ufnal – Kosakiewicz, Liśkiewicz, Baranowski, Wawszczyk – Zieliński, Poczobut, Wojtasiak, Gutowski (56 Wadecki), Filipowicz – Gajda (71 Wiśniewski).

Na początku miejscowi przystąpili do szturmu i w 3 min Rafał Waksmundzki bliski był pokonania Marka Ufnala. Szybko jednak na głowy limanowian wylany został zimny prysznic. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do bramki Amadeusza Skrzyniarza trafił Rafał Gutowski. Goście poszli za ciosem i w 16 min prowadzili już 2:0, gola z najbliższej odległości zdobył Kamil Zieliński.

Ten sam zawodnik zmarnował w 59 min stuprocentową okazję, jego strzał z 7 m w świetnym stylu obronił golkiper Limanovii. Skrzyniarz nie dał się pokonać także Wojciechowi Wadeckiemu w 78 min i chwilę później Piotrowi Wojtasiakowi.

Limanovia przegrała zatem kolejny mecz i jej szanse na utrzymanie się w II lidze zmalały niemal do zera.

(DW)

W pozostałych meczach: Rozwój – Legio­novia 2:1 (0:0), Gielza 48, Winiarczyk 90+1 karny – Menzel 60; Energetyk ROW – Kotwica 3:1 (2:0), Siwek 26, Sobczak 44, Krotofil 55 – Poznański 90+3 karny; Nadwiślan – Stal M. 2:1 (1:0), Setla 28 karny, 81 – Korzępa 90.

1. Rozwój Katowice 28 50 47–33

2. Zagłębie Sosnowiec 27 49 47–32

3. Energetyk ROW 28 48 46–30

4. Raków Częstochowa 28 48 35–24

5. MKS Kluczbork 27 47 35–24

6. Błękitni Stargard Sz. 28 46 38–37

7. Stal Stalowa Wola 27 45 45–32

8. Znicz Pruszków 27 43 38–28