Pawel Panus
Pawel Panus
ifot. anna kaczmarz  / dziennik polski / polska press
ifot. anna kaczmarz / dziennik polski / polska press Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Trzeciej porażki doznał w tym sezonie beniaminek z Krakowa. Tymm razem uległ na wyjeździe Polonii Leszno 68:79.

Był to prawdziwy mecz na szczycie. Oba kluby nie ukrywają, że ich celem jest awans do ekstraklasy. Hala w Lesznie wypełniła się po brzegi, zaś koszykarze stworzyli naprawdę świetne widowisko.

Pierwsza kwarta potwierdziła, że nikt nawet na centymetr nie odpuści. Jej kulminacyjnym momentem były ostatnie sekundy, kiedy po zagraniu Hicksa piłkę przejął Hlebowicki i z bardzo trudnej pozycji trafił za trzy punkty. R8 Basket wyszedł wówczas na prowadzenie 21:20.

Drugie 10 minut lepiej zaczęli gospodarze, któzy zdpobyli pięć punktów z rzędu, ale krakowian ie szybko opanowali sytuację i w 14 min było 26:25. Gracze z Leszna utrzymywali się na prowadzeniu, bo częściej trafiali za trzy punkty, krakowianie zaś mozolnie kontruowali akcje, a punkty zdobywali najczęściej z rzutów wolnych. Po 20 minutach miejscowi wygrywali 40:36.

Po przerwie lepiej w mecz weszli miejscowi. Rozegrał się ich lider Kamil Chanas i błyskawicznie zrobiło się 49:38. Krakowianie starali się rzucac za trzy punkty, trafiali A. Załucki i Pełka, ale w defensywie nie udawało się powstrzymać Chanasa, więc przewaga gospodarzy się utrzymywała. W tym fragmencie widać było najbardziej brak Jakuba Dłuskiego, centra R8 Basketu, który przechodzi rehabilitację po operacji stawu skokowego. Przed ostatnia kwartą podopieczni trenera Rafała Knapa mieli 11 punktów do odrobienia.

Ich sytuacja szybko stała się jeszcze gorsza, bo po dwóch minutach gry w IV kwarcie Polonia wygrywała 64:48. Wydawało się, że to już koniec. Za trzy trafili jednak Pełka i Hicks i Polonia wygrywała 64:60. Kolejną akcję krakowianie jednak zepsuli, a rywal zdobył dziesięć „oczek” z rzędu i wygrał.

Ten mecz pokazał dobitnie, że R8 Basket miusi grać w optymalnym składzie, by skutecznie rywalizować z najlepszymi w tej lidze. Tymczasem ekipa Knapa w najlepszym zestawieniu nie zagrała ani jednego meczu w tym sezonie.
Jednym z trzech arbitrów tego meczu była Paulina Gajdosz. To wychowanka Żaka Nowy Sącz, bardzo skuteczna zawodniczka, która przeprowadziła się do Szczecina i jest sędziną międzynarodową.

Jamalex Polonia Leszn - R8 Basket Kraków 79:68 (20:21, 20:15, 19:12, 20:20)