R8 Basket Kraków zaprezentował niezłą formę

Pawel Panus
Pawel Panus
Koszykówka. Trzecie miejsce zajęli gracze beniaminka I ligi z Krakowa w ogólnopolskim turnieju w Prudniku. W sobotę krakowianie rozpoczną nowy sezon.

Koszykarze R8 Basketu rozpoczęli zawody od meczu z Jamaleksem Polonią Leszno. To drużyna, która ma już za sobą jeden rok na zapleczu ekstraklasy, a awansując do niej pokonała w finale AGH Kraków. W I lidze ekipa z Leszna zaprezentowała się niezwykle solidnie, cały czas plasując się w czołówce.

I taką dobrą formę Polonia pokazała w meczu z R8 Basketem, wygrywając 95:82 (26:22, 19:17, 24:22, 26:21), Punkty dla krakowskiej drużyny zdobyli: Dłuski 17, Pisarczyk 17, Pełka 14, A. Załucki 10, Hicks 7, Sasnal 5, Kwiatkowski 5, Renkiel 4 i J. Załucki 3.

Po raz kolejny bardzo skuteczny był nowy środkowy krakowskiej drużyny Jakub Dłuski, który brylował pod obiema tablicami. Wspierał go Patryk Pełka, jednak to rywale, których grą kierował reprezentant kraju Kamil Chanas, byli cały czas na prowadzeniu. Dobrze spisywał się grający niezwykle efektownie Sanny.

Mimo że krakowianie robili wiele, by zmienić niekorzystny wynik, na niewiele się to zdało i w prudnickim turnieju musieli zagrać o trzecie miejsce.

Ich rywalem był Śląsk Wrocław, który przegrał półfinałową rywalizację z Pogonią Prudnik. Ten mecz zakończył się sukcesem krakowian 75:57 (24:13, 19:14, 17:13, 15:17). Punkty dla podopiecznych Rafała Knapa zdobyli: Dłuski 18, Pełka 15, Hicks 12, Pisarczyk 8, Kwiatkowski 7, Malczyk 5, Sasnal 4, A. Załucki 3 i J. Załucki 3.

W tych zawodach przewaga R8 Basketu była przygniatająca. Wrocławianie stawiali opór tyko do połowy pierwszej kwarty, potem krakowianie mogli testować różne warianty rozgrywani akcji i po dwóch kwartach prowadzili różnicą aż 20 punktów.

Był to ostatni sprawdzian przed sezonem dla krakowskiej drużyny. W sobotę 23 września R8 Basket zmierzy się z innym beniaminkiem KK Warszawa.

W meczach kontrolnych krakowianie częściej wygrywali niż przegrywali, ale głównym celem było zgranie drużyny, która do sezonu przystępuje w znacznie zmienionym składzie. Opuściło ją sześciu koszykarzy, zwłaszcza ci, którzy byli odpowiedzialni za awans zespołu do drugiej ligi. Teraz gra R8 Basketu ma opierać się na bardziej doświadczonych graczach. Na pewno tacy koszykarze jak Michael Hicks i Jakub Dłuski dodadzą drużynie jakości. Ta będzie potrzebna, bo krakowianie planują trzeci awans z rzędu.

Nowością będzie fakt, że mecze w roli gospodarza R8 Basket rozgrywać będzie w hali AWF. Wstęp na mecze w dalszym ciągu będzie bezpłatny.