Rabczanie w czołówce

ART
KOLARSTWO GÓRSKIE. Kolejna runda zawodów Bike Maraton rozegrana została w Bielawie (Wielkopolska). W czołówce kilku kategorii znaleźli się zawodnicy Kelly's Team Rabka.

Na najdłuższym dystansie giga (74 km) w kategorii M5 (51-60 lat) po raz kolejny na podium uplasował się Wacław Szwarc, który był 2. Przegrał ze Stanisławem Werdą (BGŻ Eska Team). Również 2. lokatę w open i K3 pań uzyskała Katarzyna Galewicz. Szybsza była tylko Agnieszka Gulczyńska (Corratec Team). Na "pudle" znalazł się też Adrian Tyszecki, który był 3. w M1 (juniorzy). Siódmy w M3 finiszował Krzysztof Szarecki.

Na dystansie mega (53 km) dobrze pojechał Dominik Grządziel, który w open i w swej kategorii M2 zajął 3. miejsce. Wygrał Mariusz Kozak (MTB Team RMF FM Adrenaline Mountain Dew Kraków). Z Kelly's Team na podium stanęli także w M5 Mieczysław Berezik i w M6 Krzysztof Filipiak, którzy w swych kategoriach wywalczyli 2. lokaty; 8. w M5 finiszował Robert Dziubanowski. W rywalizacji pań 3. czas dnia, a 2. w K2, uzyskała Katarzyna Polakowska (w open wygrała Małgorzata Hałajczak z Corratec Team, a w K2 Iga Birecka z Corratec Eurobike).

W klasyfikacji drużynowej Kelly's Team w tej edycji uplasował się na 3. miejscu, za BGŻ Eska Team i Corratec Team. W punktacji łącznej Podhalanie także są na 3. pozycji (20 259 pkt); prowadzi Corratec (21 421), przed BGŻ Eska (21 241). W indywidualnych rankingach gigamaratonu liderem jest Tyszecki w M1, Szwarc jest 2. w M5, Galewicz 3. w K3, Tyszecka 3. w K4. W megamaratonie w M5 prowadzi Berezik, przed Dziubanowskim, 2. miejsce w K6 zajmuje Filipiak. W gronie pań liderką w K2 jest Polakowska. (ART)