18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Rada poparła obywateli

Redakcja
Radni Rady Miejskiej w Sułkowicach stanęli murem za swoimi obywatelami FOT. MACIEJ HOŁUJ
Radni Rady Miejskiej w Sułkowicach stanęli murem za swoimi obywatelami FOT. MACIEJ HOŁUJ
BESKIDZKA DROGA INTEGRACYJNA. Wciąż nie rozstrzygnięta pozostaje kwestia ostatecznego przebiegu Beskidzkiej Drogi Integracyjnej (BDI) przez teren gminy Sułkowice.

Radni Rady Miejskiej w Sułkowicach stanęli murem za swoimi obywatelami FOT. MACIEJ HOŁUJ

Od dwóch lat ludność zamieszkująca Krzywaczkę i przysiółek Skotnica walczy o to, aby inwestor (Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie) oraz projektant (biuro projektowe "Klotoida") uwzględniły jej autorski projekt jako projekt przeznaczony do realizacji.

Podczas poprzedniej sesji Rady Miejskiej w Sułkowicach, kiedy na sali obrad obecni byli przedstawiciele inwestora, projektanta oraz Stowarzyszenia "Skotnica dla Natury" radni postanowili swoje ostateczne stanowisko w sprawie przebiegu BDI przez teren ich gminy pozostawić do rozstrzygnięcia na kolejne posiedzenie. Zgodnie z zapowiedzią i oczekiwaniami przyniosło ze sobą decyzję o poparciu stanowiska mieszkańców gminy.

- Mam przed sobą wyrażone na piśmie stanowisko mieszkańców w sprawie przebiegu BDI i myślę, że członkowie Rady Miejskiej oraz burmistrz powinni złożyć pod tym pismem swoje podpisy, aby nadać mu charakter oficjalnego stanowiska Rady - powiedział przewodniczący Rady Miejskiej w Sułkowicach Jan Socha. - Tak będzie najprościej. Wniosek przewodniczącego przyjęto jednomyślnie, podobnie zresztą jak treść stosownej, podjętej w tej kwestii uchwały.

W pierwszym paragrafie uchwały czytamy: Kategorycznie odrzuca się warianty przebiegu trasy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej przez teren Gminy Sułkowice zaproponowane przez projektantów Pracowni Inżynierskiej KLOTOIDA, w drugim: Gmina Sułkowice stanowczo domaga się uwzględnienia powszechnie akceptowanego wariantu społecznego, tj. propozycji Stowarzyszenia "Skotnica dla Natury" dotyczącej przebiegu tej trasy przez teren Gminy Sułkowice, w tym zwłaszcza wieś Krzywaczka i jej dzielnicę Skotnica.

Pismo podpisane przez radnych stanowiące ich oficjalne stanowisko w sprawie przebiegu BDI wysłane zostanie m.in. do: siedziby GDDKiA w Krakowie, do biura projektowego "Klotoida" oraz do Urzędu Wojewódzkiego na ręce wojewody Małopolskiego Stanisława Kracika. - Trudno mi powiedzieć, jaki skutek przyniesie nasze oficjalne stanowisko i czy wariant autorski zaproponowany przez ludzi zostanie wzięty pod uwagę - powiedział burmistrz Sułkowic Piotr Pułka. - Ważne jest to, że Rada Miejska poparła mieszkańców udowadniając, nie po raz pierwszy, że jest razem z nimi.

(MH)

Stowarzyszenie Skotnica dla Natury

(...)Władze Gminy Sułkowice i Stowarzyszenie Skotnica dla Natury z siedzibą w Krzywaczce w dalszym ciągu podtrzymują swoje stanowisko, iż najlepszym rozwiązaniem przebiegu trasy BDI dla miejscowości Krzywaczka jest proponowany przez Stowarzyszenie przebieg drogi wzdłuż rzeki Głogoczówki, zaakceptowany przez mieszkańców Krzywaczki. Jesteśmy głęboko przekonani, że jest on korzystny dla wielu zainteresowanych stron. (...)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie