Radwańska: Jestem regularna

Agnieszka Bialik, Londyn
Tenis. Agnieszka Radwańska w III rundzie turnieju w Wimbledonie w ciągu 56 minut pokonała Portugalkę Larcher de Brito 6:2, 6:0 i o ćwierćfinał zagra z Rosjanką Jekateriną Makarową.

De Brito, pytana przez rodzimych dziennikarzy o to, z czym kojarzy się Radwańska, odparła, że "gra z nią przypomina uderzanie w Wielki Mur Chiński". O skuteczności i precyzji krakowianki miała okazję przekonać się na własnej skórze.

Cóż z tego, że uderzała piłkę z wielką mocą, kiedy po trzeciej wymianie lokowała ją najczęściej w aucie? Polka dała się wystrzelać rywalce, grała cierpliwie, skutecznie i precyzyjnie. Jedynie w I secie de Brito nawiązała z nią walkę. W II partii kolejne przełamania serwisu sypały się raz za razem.

- Mur Chiński?To komplement ze strony rywalki, to znaczy, że jestem regularna. Chyba nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się zagrać na Wimbledonie trzech zaledwie godzinnych meczów - powiedziała Radwańska.

Czeszka Petra Kvitova pokonała Venus Williams (USA) 5:7, 7:6 (7-2), 7:5 i awansowała do 1/8 finału. Jest potencjalną rywalką Radwańskiej w ćwierćfinale.

W rozpoczętym we czwartek, a kończonym w piątek meczu Jerzy Janowicz pokonał Lleytona Hewitta 7:5, 6:4, 6:7, 4:6, 6:3. W IV rundzie zagra z Hiszpanem Tommym Robredo.