Radwańska na najlepszej drodze do kolejnego tytułu

AGA
TENIS. Agnieszka Radwańska jest już w ćwierćfinale turnieju WTA w Sydney (pula nagród 647 tys. dolarów). W drugiej rundzie krakowianka pokonała Niemkę Andreę Petković 7-5, 6-4. W walce o półfinał jej rywalką będzie Karolina Woźniacka, liderka światowego rankingu.

Agnieszka Radwańska spotka się dziś z przyjaciółką. Pech chce, że to najlepsza tenisistka świata.

Radwańska bardzo dobrze rozpoczęła wczorajszy pojedynek, od przełamania podania Niemki. Chwilę później powtórzyła ten wyczyn, ale Petković szybko się zrewanżowała i zrobiło się 3-1 dla krakowianki. Rywalka nie dawała za wygraną: doprowadziła do wyrównania, by następnie objąć prowadzenie 4-3. Przy stanie 5-5 Agnieszka po raz trzeci przełamała rywalkę, wygrała swoje podanie i pierwszego seta.

W drugiej partii Polka przełamała podanie przy stanie 2-1. Coraz lepiej serwowała (zagrała 8 asów w całym meczu). W połowie drugiej odsłony Petković poprosiła o przerwę medyczną. Przy stanie 4-3 w kolejnym gemie Agnieszka przegrywała już 0-40, ale obroniła aż osiem break-pointów, zaserwowała cztery asy i wykorzystała pierwszą piłkę gemową. To był cios dla Niemki, która nie była już w stanie zagrozić krakowiance. Radwańska wygrała z Pet-ković po raz szósty.

Kolejną rywalką naszej tenisistki będzie jej przyjaciółka, Dunka polskiego pochodzenia Karolina Woźniacka (która po ciężkim boju pokonała Słowaczkę Dominikę Cibulkovą 7-5, 2-6, 6-4). To będzie siódmy pojedynek obu tenisistek. Agnieszka wygrała z Karoliną tylko raz, w 2007 roku.

Radwańska wraz z Danielą Hantuchową wycofały się z debla, w którym w pierwszej rundzie miały grać przeciwko Rosjankom Marii Kirilenko i Nadii Pietrowej.

W turnieju singla mężczyzn w Sydney Łukasz Kubot zmierzy się dziś w 1/8 finału z Argentyńczykiem Juanem Martinem del Potro, 11. w rankingu tenisistów. Wczoraj Kubot i Hiszpan Marcel Granollers przegrali z Brytyjczykami Colinem Flemingiem i Rossem Hutchin-sem 3-6, 3-6 w I rundzie debla.