Radwańska odpadła

AGA
Agnieszka Radwańska Fot. Michał Klag
Na ćwierćfinale zakończyła Agnieszka Radwańska udział w turnieju WTA w Miami (pula nagród 4,5 miliona dolarów). W walce o półfinał nasza tenisistka, rozstawiona z numerem 9, przegrała z Rosjanką Wierą Zwonariewą (nr 3) 5-7, 3-6. Krakowiance pozostała jeszcze gra w półfinale debla w parze ze Słowaczką Danielą Hantuchovą.

TENIS. Krakowiance w turnieju w Miami pozostał już tylko debel

Po świetnym, wygranym pojedynku z Włoszką Franceską Schiavone, więcej spodziewaliśmy się w kolejnym meczu krakowianki. Niestety, zabrakło agresji i konsekwencji, czyli tego, czym górowała nad rywalką Agnieszka w poprzedniej rundzie. Zaledwie 5 "winnersów" (zwycięskie piłki), przy aż 27 Rosjanki, sprawiły, że Radwańska po 1 godz. i 34 minutach gry musiała uznać wyższość trzeciej aktualnie rakiety świata.

W pierwszym secie Polka przegrywała 0-2, ale chwilę później wyrównała i objęła prowadzenie. Prowadziła jeszcze 5-4 (miała jedną piłkę setową), lecz Zwonariewa zdołała wyrównać. Przy stanie 5-5 przełamała podanie Polki, wygrała swój serwis i pierwszego seta. W drugiej partii tenisistki równo szły do stanu 2-2, później Zwonariewa odskoczyła naszej zawodniczce na 5-2. Na atomowe uderzenia z forhendu Radwańska nie miała skutecznej odpowiedzi. Zdołała wygrać jeszcze jednego gema i to było wszystko.

Krakowianka obroniła punkty światowego rankingu sprzed roku, ale czy da jej to awans na liście, zależy od tego, jak daleko zajdą inne zawodniczki. Na osłodę Agnieszce pozostaje półfinał debla osiągnięty w parze z Danielą Hantuchovą. Polsko-słowacki debel w ćwierćfinale ograł Hiszpanki Nurię Llagosterę-Vives i Arantxę Parra-Santonję 6-7, 6-1, 10-1. Dziś zagra z Shahar Peer z Izraela i Chinką Shuai Peng.

U mężczyzn do 1/4 finału awansowali bez straty seta Roger Federer i Rafael Nadal. Nadal pokonał Ukraińca Aleksandra Dołgopołowa (nr 21) 6-1, 6-2, a Szwajcar ograł Belga Oliviera Rochusa 6-3, 6-1. Wciąż niepokonany w tym sezonie jest Serb Novak Djoković (2.), który pokonując rodaka Viktora Troickiego (16) 6-3, 6-2, odniósł 21. zwycięstwo w tym roku, a 23. z rzędu.

WYNIKI

WTA Miami, 1/4 finału gry pojedynczej kobiet: Petkovic (Niemcy, 21)- Jankovic (Serbia, 6) 2-6, 6-2, 6-4, Szarapowa (Rosja, 16) - Dulgheru (Rumunia, 26) 3-6, 7-6, 7-6.