Radwańska - Woźniacka. Dzisiaj rewanż za Tokio [WIDEO]

Hubert Zdankiewicz
Tenis. Agnieszka Radwańska pokonała wczoraj Rosjankę Jekaterinę Makarową 6:4, 6:1 w drugiej rundzie turnieju WTA Dongfeng Motor Wuhan Open.

Nasza tenisistka dobrze zaczęła wtorkowe spotkanie w Chinach - już w trzecim gemie przełamała rywalkę. Rosjanka odrobiła straty i wyrównała na 4:4, ale od tego momentu na korcie panowała już jednak tylko jedna zawodniczka. Radwańska po raz kolejny wygrała gema serwisowego Makarowej. Po chwili wygrała również seta.

Źródło: Foto Olimpik/x-news

W drugim bezlitośnie wypunktowała (15 uderzeń wygrywających w całym meczu, przy tylko pięciu niewymuszonych błędach) coraz bardziej zdenerwowaną takim przebiegiem wydarzeń Rosjankę (17 winnerów i aż 22 błędy).

W rezultacie po 70 minutach odniosła pierwsze zwycięstwo w Wuhan. Dwie poprzednie edycje chińskiego turnieju kończyła już na starcie. W 2014 przegrała z Francuzką Caroline Garcią, a rok temu z Amerykanką Venus Williams (która wygrała później cały turniej).

- Mam nadzieję, że stać mnie na jeszcze więcej dobrego tenisa i tym razem zostanę tu trochę dłużej - powiedziała po ostatniej piłce Radwańska. - Wierzę, że będę w stanie wygrać również w kolejnej rundzie - dodała.

Mówiąc to nie wiedziała jeszcze na sto procent, że jej kolejną rywalką będzie Karolina Woźniacka. Dunka, zgodnie z przewidywaniami, pokonała jednak 6:4, 6:4 Czeszkę Katerinę Siniakovą i odniosła 500. zwycięstwo w karierze. Nasza tenisistka będzie miała okazję do rewanżu za niedawny półfinał w Tokio, bo to właśnie Woźniacka przeszkodziła jej w ubiegłym tygodniu w obronie tytułu.

- Z Karoliną zawsze gramy ze sobą dobre mecze, więc nie spodziewałabym się łatwej potyczki. Dopiero co zagrałyśmy trzygodzinne spotkanie w Tokio, więc przed __nami kolejna ciekawa batalia - stwierdziła Polka, dopytywana przez media o mecz z Dunką, która wygrała w stolicy Japonii cały turniej i awansowała na 22. miejsce w rankingu WTA.

Radwańska jest czwarta. Nie można jednak uznać ją za faworytkę, bo wracająca do tenisowej elity Woźniacka spisuje się w ostatnich tygodniach bardzo dobrze. Na początku września dotarła do półfinału US Open.

Bilans ich dotychczasowych spotkań (4-9) również nie jest korzystny dla naszej tenisistki. Jej atutem będzie za to mniejsze zmęczenie, bo od sobotniego półfinału w Tokio wyszła na kort tylko raz. Dla Dunki dzisiejsze spotkanie w Wuhan (początek o godzinie 14.30, transmisja w TVP Sport) będzie szóstym w ciągu sześciu dni.