Radwańska wysoko ograła dwie Hiszpanki

AGA
TENIS. Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Miami (pula nagród 4,828 mln dol.). Krakowianka pokonała Garbinę Muguruzę Blanco 6-3, 6-2. Rundę wcześniej wyeliminowała także Hiszpankę Silvię Soler-Espinozę 6-1, 6-2.

Rewelacja turnieju wcześniej ograła rozstawione: Wierę Zwonariową i Flavię Pennettę, 18-letnia Garbine Muguruza-Blanco, 208. na świecie, do turnieju głównego weszła dzięki "dzikiej karcie" od organizatorów. W starciu z Agnieszką hiszpańska nastolatka nie miała wiele do powiedzenia. W pierwszym secie krakowianka szybko objęła prowadzenie 4-0. Dopiero wtedy udało się jej rywalce zdobyć pierwszego gema. Hiszpanka poszła za ciosem i wygrała kolejne dwa gemy. Wtedy Agnieszka pokazała klasę. Wzięła kolejne dwa gemy i wygrała pierwszego seta. W drugiej partii Radwańska niepodzielnie rządziła na korcie. Tylko do stanu 2-2 trwała wyrównana walka, później Agnieszka dwukrotnie przełamała podanie rywalki i zwyciężyła w całym meczu.

Klaudia Jans-Ignacik i Czeszka Eva Birnerova już w II rundzie zakończyły udział w turnieju. Debel ten przegrał z Rosjanką Jewgienią Makarową i Chiną Jie Zheng 4-6, 2-6. Inna nasza deblistka Alicja Rosolska wycofała się z imprezy w wyniku infekcji wirusowej. Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski odpadli w I rundzie. Ulegli... rodakowi Łukaszowi Kubotowi oraz Serbowi Janko Tipsarevicowi 3-6, 2-6. W II rundzie Polak i Serb ograli parę Gonzalez-Lipsky 6-0, 6-3.

Ciekawsze wyniki trzeciej rundy kobiet:

Bartoli (Francja, 7) - Halep (Rumunia) 6-4, 7-6, Kirilenko (Rosja, 22) - Perwak (Kazachstan) 6-2, 6-1, V.Williams (USA) - Woźniak (Kanada) 4-6, 6-4, 7-6, Ivanović (Serbia, 15) - Hantuchova (Słowacja, 20) 6-2, 7-6.