Rafał Boguski: Kończymy sezon w średnich nastrojach

Bartosz Karcz
Andrzej Banaś
Rafał Boguski podpisanie nowego kontraktu z Wisłą Kraków uczcił strzeleniem gola w meczu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Było to dwunaste trafienie „Bogusia” w zakończonym sezonie, dzięki czemu piłkarz „Białej Gwiazdy” jeszcze poprawił swój najlepszy wynik w karierze. Tym razem jednak gol niewiele dał, bo Wisła przegrała ze „Słoniami” 1:2.

– Było w zasięgu piąte miejsce, ale trzeba przyznać, że w drugiej połowie nie zasłużyliśmy na zwycięstwo – mówi Rafał Boguski. – To Bruk-Bet stwarzał sobie lepsze sytuacje, choć jedną mieliśmy na 2:1. Niestety, za kilka minut straciliśmy gola i kończymy sezon w średnich nastrojach.

O drugiej, słabszej w wykonaniu Wisły połowie Boguski z kolei mówi: – Nie mogliśmy złapać swojego rytmu. W pierwszej połowie kontrolowaliśmy grę, rozpoczynaliśmy od własnej bramki i nawet na swojej połowie wymienialiśmy sporo podań. Niestety, w drugiej połowie po stracie wyrównującej bramki, było trochę nerwowości, nie chcieliśmy też ryzykować i tak to wyglądało.

Boguski przyznaje, że na boisku piłkarze Wisły wiedzieli, że jeśli wygrają, to zajmą piąte miejsce: – Słyszeliśmy, jak spiker mówił o wyniku ze Szczecina. Niestety, my swojej pracy nie wykonaliśmy należycie.

Mimo ostatniej porażki, Boguski sezon może uznać za udany. Tak też mówi: – Pod względem statystycznym był bardzo dobry. Jest jeszcze jednak parę rzeczy do poprawienia. Teraz mamy dwa tygodnie na odpoczynek, a później będziemy ładowali akumulatory na kolejny ciężki sezon.