Rafał Majka broni pozycji lidera wyścigu w Kalifornii

(krzyk, żuk)
Rafał Majka na czele grupy Bora-Hansgrohe
Rafał Majka na czele grupy Bora-Hansgrohe ©bora-hansgrohe / veloimages
Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) ponownie stanął na podium podczas Tour of California. Na piątym etapie przegrał tylko z Amerykaninem Andrew Talansky'm (Cannondale-Drapac Pro Cycling Team) i zachował koszulkę lidera siedmioetapowego wyścigu.

Tym razem kolarze mieli do przejechania 125,5 km z Ontario do Mt. Baldy. Majka przegrał na finiszu, ale w klasyfikacji generalnej powiększył przewagę nad George'm Bennettem do sześciu sekund nad Nowozelandczykiem George Bennettem (Team LottoNl-Jumbo). Paweł Poljański zajmuje 25. miejsce, a Maciej Bodnar 92.

- Dzisiejszy etap był wymagający, ale jestem zadowolony z końcowego rezultatu - powiedział Majka na mecie. - Bardzo pomogli mi dzisiaj koledzy z Bora-Hansgrohe, którzy pomagali mi oszczędzać się przed finałowym podjazdem. Na 4 km przed metą ruszył Talansky, ale nie miałem problemu, żeby podążyć jego tempem. Próbowałem odjechać samotnie, ale tym razem się to nie udało. Cieszę się z utrzymania koszulki lidera i cały czas wierzę w końcowe zwycięstwo i zrobię wszystko, żeby je osiągnąć!".

To był najtrudniejszy etap w tym wyścigu. Nie brakowało ucieczek, ale im bliżej było mety z podjazdem pod Mount Baldy, tym bardziej peleton topniał. W czołówce był oczywiście Majka. Gdy do mety zostało 7 kilometrów, w czołówce jechało zaledwie 12 zawodników. Z przodu był tylko Amerykanin Rob Britton. Talansky zaatakował 4 km przed metą, ale Majka dotrzymał mu koła. Przez chwilę nasz rodak wysforował się na czoło, ale rywale z ucieczki byli czujni i nikt nie mógł odjechać. Na ostatnich 500 m długim finiszem popisali się Talansky i Majka.