Jacek Żukowski
Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec
Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec Anna Kaczmarz
W meczu Polskiej Hokej Ligi Comarch Cracovia okazała się lepsza od Zagłębia Sosnowiec. Już trzeci raz w tym sezonie.

Przed meczem bramkarz sosnowiczan i siedmiokrotny mistrz Polski z Cracovią Rafał Radziszewski zapowiadał, że on i jego zespół przyjadą do Krakowa nie po to, by jak najmniej przegrać, ale by zdobyć punkty. I goście od początku potwierdzili, że na tym im zależy. Ale gol zdobyty przez nich był kuriozalny. Tomas Kana wrzucał krążek z linii czerwonej do tercji Cracovii i „guma” znalazła drogę do bramki. Błąd w tej sytuacji popełnił bramkarz gospodarzy Michael Łuba. Radziszewski kilka razy ładnie obronił, m.in. strzały Mateusza Bepierszcza i Stepana Csamango, ale gdy goście grali w osłabieniu, musiał skapitulować. Najpierw obronił strzał Dawida Musioła, ale Csamango dobijał krążek do pustej bramki.

W drugiej tercji Michal Vachovec uderzył z okolic bulika i gospodarze objęli prowadzenie. Ich kontrolę nad meczem potwierdziła trzecia bramka, zdobyta na początku trzeciej tercji przez Damian Kapicę po indywidualnej akcji. Zagłębie nie poddawało się i Marcin Horzelski najpierw trafił w poprzeczkę, a następnie w słupek krakowskiej bramki. Tuż przed końcem ostatnią bramkę dla „Pasów” zdobył Vachovec. Tym samym gospodarze powtórzyli wynik z I rundy, kiedy to w Krakowie pokonali Zagłębie w tych samych rozmiarach.

Kibice Comarch Cracovii na meczu z Zagłębiem Sosnowiec

Kibice Cracovii jak zwykle nie zawiedli. Dopingowali Comarch...

„Pasy” zagrały bez przebywających na zgrupowaniu kadry do lat 20: Pawła Zygmunta, Sebastiana Brynkusa i Łukasza Kamińskiego. Za to zagrali juniorzy Radosław Krztoń i Daniel Hołdowicz.
W środę o godz. 18 Cracovia zagra z Kadrą PZHL w zaległym meczu.

Comarch Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Bramki: 0:1 Kana (Bucenko, Luka) 7, 1:1 Csamango (Musioł, Noworyta) 18, 2:1 Vachovec (Bepierszcz, Kamieniew) 28 , 3:1 Kapica (Drzewiecki, Kruczek) 41, 4:1 Vachovec (Csamango, Bepierszcz) 59.
Cracovia: Łuba – Kruczek, Sordon, Drzewiecki, Domogała, Kapica – Musioł, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango – Kamieniew, Szurowski, Krztoń, Bryniczka, Hołdowicz - Gajor, Dziurdzia, Kisielewski, Sztwiertnia, Svec.
Sędziował: Patryk Pyrskała (Tychy). Kary: 4 - 8 min. Widzów: 400.

Materiał oryginalny: Rafał Radziszewski nie zatrzymał Comarch Cracovii, Zagłębie znów z nią przegrało [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska