Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/Sebastian Borowski
PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa jest na najlepszej drodze, aby zdobyć mistrzostwo Polski w sezonie 2022/23. "Medaliki" w sobotnim spotkaniu z Miedzią Legnica zrobiły kolejny krok. Wygrana 2:0 była bardzo cenna. Teraz Legia Warszawa traci do ekipy Marka Papszuna aż 11 punktów.

Miedź Legnica - Raków Częstochowa 0:2 (0:1)

W tym tygodniu Marek Papszun ogłosił, że po sezonie odchodzi z Rakowa. Przed 48-latkiem jeszcze jedna misja, która będzie zwieńczeniem kariery w Częstochowie. Mistrzostwo Polski jest na wyciągnięcie ręki. Sobotnia wygrana z Miedzią Legnica pozwoliła odskoczyć od Legii na 11 punktów.

Już w 9. minucie zakotłowało się w "szesnastce" Miedzi! Chcący wybić piłkę na uwolnienie Chuca tak skiksował, że trącił ją w stronę bramki. Czujny Mateusz Abramowicz nie dał się zaskoczyć. Raków cały czas atakował. Dwie minuty później widzieliśmy dobre zagranie na wolne pole do Vladislavsa Gutkovskisa. Ten zgubił futbolówkę, ale zdołał się odpowiednio ustawić i uderzyć w stronę bramki. W ostatniej chwili zablokował go Nemanja Mijusković!

Bramka dla gości padła 10 minut przed przerwą. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Bartosz Nowak i niefortunnie interweniował Damian Tront. Uderzył głową tak, że piłka wpada do siatki w lewy górny róg bramki. Wyciągnięty jak struna Mateusz Abramowicz był bezradny.

W 57. minucie z kontrą ruszyli goście i byli bardzo blisko do podwyższenia prowadzenia! Bartosz Nowak uderzył technicznie, zza linii 16. metra, ale piłka poleciała minimalnie nad poprzeczką! W 76. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zakotłowało się przed polem bramkowym gospodarzy. Do odbitej piłki dopadł Bogdan Racovitan, który uderzył kąśliwie przy prawym słupku i zdobył gola na 2:0. Kwadrans przed końcem meczu Raków był już pewny wygranej.

Oceny piłkarzy po meczu Miedź Legnica - Raków Częstochowa (w skali 1-6):