1 1 połowa

Wisła Kraków

1

0 1 połowa

• Koniec spotkania! Raków Częstochowa pokonuje Wisłę Kraków (3:1) i jest na drugim miejscu dolnej "ósemki", mając tyle samo punktów (44) co liderujący Górnik Zabrze.

Wisła z 35 punktami jest na piątym miejscu. Ma 5 punktów przewagi nad Koroną i Arką, raz 14 nad ŁKS-em.

Za 3 dni Raków jedzie do Kielc, a tego samego dnia "Biała Gwiazda" podejmie Wisłę Płock.

• Tomasz Kwiatkowski dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Piotr Malinowski zmienia Felicio Brown Forbesa.

• Żółtą kartką upomniany Przemysław Oziębała.

• Chuca zmienia Vukana Savicevicia.

• Ben Lederman zmienia Davida Tjanicia.

• Za Sebastiana Musiolika na murawie pojawia się Przemysław Oziębała.

• Michał Buchalik pewnie interweniuje po dośrodkowaniu Daniela Mikołajewskiego.

• I piłkarze Marka Papszuna wracają na dwubramkowe prowadzenie. Kapitalnym uderzeniem z ok. 20 metrów popisał się Igor Sapała, który nie dał szans Michałowi Buchalikowi.

• GOL DLA RAKOWA! IGOR SAPAŁA!!!

• Wisła "poczuła krew". Skutecznie w defensywie popracował Fran Tudor, który zablokował Macieja Sadloka. Bramkarz Rakowa z "piątki".

• Ostatnie niespełna 20 minut zapowiadają się znakomicie. Aleksander Buksa zdecydował się na uderzenie zza pola karnego i Jakub Szumski musi wyciągać piłkę z siatki!

• WISŁA ŁAPIE KONTAKT! STRZELCEM ALEKSANDER BUKSA!!!

• Nie mamy nic przeciwko jak padną kolejne gole

• Krakowianie z problemami, ale wyjaśniają sytuację. Na moment. Jeszcze jedno dośrodkowanie nie znajduje adresata.

• Fran Tudor w narożniku "szesnastki" Wisły. Co prawda przegrał pojedynek z Maciejem Sadlokiem, ale Raków ma rzut rożny.

• Felicio Brown Forbes uderza z pola karnego obok bramki. Brakowało metr-półtora.

• Jeszcze jedna okazja Aleksandra Buksy. Tym razem uderza nad poprzeczką.

• Z kontrą prawym skrzydłem ruszył Jakub Błaszczykowski. Zagrywa płasko przed bramkę do Aleksandra Buksy, ale ten został zablokowany. Zdołał jednak wywalczyć rzut rożny.

• Kolejna zmiana w ekipie gości. Aleksander Buksa zmienia Mateusza Hołownię.

• Maciej Sadlok zmienia Alona Turgemana.

• Przerwa w grze. Z murawy nie podnosi się Igor Sapała, który ucierpiał w starciu z Vukanem Saviceviciem.

• Beniaminek idzie za ciosem. Fran Tudor zagrywa na dalszy słupek, ale Lukas Klemenz wybija piłkę na korner.

• Patryk Kun centruje z prawej strony pola karnego przed bramkę do Felicio Brown Forbesa, ale ten został zablokowany. Do bezpańskiej piłki dopadł David Tjanić, który skierował ją do siatki!

• DAVID TJANIĆ PODWYŻSZA PROWADZENIE RAKOWA!!!

• Daniel Mikołajewski dostaje piłkę na 25. metrze. Miał sporo miejsca i czasu, ale nie zdecydował się na strzał.

• Felicio Brown Forbes główkuje nad bramką po dośrodkowaniu Kamila Piątkowskiego.

• Kolejny atak Rakowa prawą stroną. Nie przynosi powodzenia. Michał Buchalik z "piątki".

• Felicio Brown Forbes w roli prawoskrzydłowego. Jego atak nie przynosi powodzenia.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Koniec pierwszej połowy. Raków Częstochowa prowadzi z Wisłą Kraków (1:0) i przez całą drugą połowę będzie grać w przewadze jednego zawodnika. Dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną dostał Nikola Kuveljić.

• Kolejny uraz Lukasa Klemenza. Po tym spotkaniu będzie mocno poobijany.

• Gospodarze jeszcze przed przerwą chcą podwyższyć prowadzenie. Nie są w stanie przedrzeć się w okolice "szesnastki" Wisły.

• DRUGA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA! UKARANY NIKOLA KUVELJIĆ!!!

Niepotrzebny faul na Davidzie Tjaniciu i przez blisko 50 metrów Wisła będzie grać w osłabieniu!

• Jakub Błaszczykowski przejmuje piłkę w "szesnastce" Rakowa. Niepotrzebnie zwlekał z oddaniem strzału. A zapowiadało się ciekawie.

• Kolejny strzał Vullneta Bashy. Bliżej bramki, ale niecelnie.

• Wymiana ciosów w Bełchatowie. Tym razem próba "Białej Gwiazdy" była nieudana. Od bramki Jakub Szumski.

• A teraz okazja Rakowa! Bliski wykorzystania nieporozumienia Lukasa Klemenza z Michałem Buchalikiem chciał wykorzystać Sebastian Musiolik, ale jego strzał w nieznacznej odległości minął bramkę gości!

• W odpowiedzi kontra Wisły. Uderzenie Mateusza Hołowni paruje Jakub Szumski!

• Felicio Brown Forbes wypychany z pola karnego Wisły. Ten nie miał pomysłu na finalizację tej akcji.

• Vullnet Basha uderza z dystansu. Piłka przelatuje nad poprzeczką.

• 4/1 Strzały/strzały celne 1/1

• Przerwa w grze. Lukas Klemenz ucierpiał w starciu z Kamilem Kościelnym.

• Żółtą kartką upomniany Nikola Kuveljić.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Petra Schwarza Kamil Kościelny kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA RAKOWA! KAMIL KOŚCIELNY!!!

• Błąd Mateusza Hołowni po akcji Rakowa. Na jego szczęście nikt go nie wykorzystał.

• "Żółtko" na koncie Patryka Kuna za faul na kapitanie Wisły.

• Lukas Klemenz na prawym skrzydle. Skutecznie przyblokował go Patryk Kun.

• Po chwili David Tijanić uderza z dalszej odległości nad poprzeczką.

• Igor Sapała "poklepał" przed polem karnym "Białej Gwiazdy" z Felicio Brown Forbresem. Jego strzał został zablokowany.

• Kamil Piątkowski bez problemu radzi sobie w narożniku z Alonem Turgemanem.

• Lukas Klemenz zgrywa głową po linii do Jakuba Błaszczykowskiego. Ten "gubi" zwodem rywala i centruje, ale trafia wprost w niego. Wisła ma jednak korner.

• Skrzydłem pomknął Sebastian Musiolik. Nie zdołał przebić się w okolice pola karnego Wisły.

• Zdaniem sędziego Petr Schwarz faulował rywala ok. 30 metrów od własnej bramki. Czech nie może pogodzić się z tą decyzją.

• Bez zagrożenia pod bramką Jakuba Szumskiego.

• Atak gości przynosi rzut rożny. Jakub Błaszczykowski ustawia piłkę w narożniku...

• Tomasz Kwiatkowski gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej Raków wygrał u siebie z "Białą Gwiazdą" po bramce nieobecnego dzisiaj Tomasa Petraska. Natomiast 10 dni temu Wisła wygrała u siebie 3:2. Bramki strzelili Jakub Błaszczykowski (z rzutu karnego), Rafał Janicki i Vukan Savicević, a dla beniaminka - Petr Schwarz i Felicio brown Forbes z "jedenastki".

• Stadion w Bełchatowie stał się atutem Rakowa, który nie przegrał na nim od dziewięciu spotkań. Tym razem wystąpi jednak osłabiony brakiem stopera Tomasa Petraska, pauzującego za żółte kartki. W Wiśle zabraknie kontuzjowanych Łukasza Burligi, Pawła Brożka, Krzysztofa Drzazgi, Michała Maka i Kamila Wojtkowskiego.

• Tak jak pozostałe zespoły PKO Ekstraklasy, Wisła Kraków wychodzi na ostatnią prostą sezonu. Biała Gwiazda rozpocznie rywalizację w rundzie finałowej meczem w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa. Sytuacja krakowian wyjściowa w walce o utrzymanie przed decydującą fazą rozgrywek nie jest zła, ale teraz nadchodzi czas, żeby postawić kropkę nad „i”. Raków ma mniejsze zmartwienie, bo jego utrzymanie w najwyższej lidze jest matematycznie niemal pewne.

• Witamy! W trzecim sobotnim meczu 31. kolejki PKO Ekstraklasy, Raków Częstochowa zagra w Bełchatowie z Wisłą Kraków. Zapraszamy na relację na żywo.

DW

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Raków Wisła Online

Raków Częstochowa - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO i STREAM ©brak

Raków Częstochowa - Wisła Kraków ONLINE. Tak jak pozostałe zespoły PKO Ekstraklasy, Wisła Kraków wychodzi na ostatnią prostą sezonu. Biała Gwiazda rozpocznie rywalizację w rundzie finałowej meczem w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa. Sytuacja krakowian wyjściowa w walce o utrzymanie przed decydującą fazą rozgrywek nie jest zła, ale teraz nadchodzi czas, żeby postawić kropkę nad „i”. Raków ma mniejsze zmartwienie, bo jego utrzymanie w najwyższej lidze jest matematycznie niemal pewne.

Raków - Wisła ONLINE

Raków Częstochowa ma na koncie 41 punktów. W ostatnich latach trzynaste miejsce w lidze, czyli obecnie ostatnie bezpieczne, gwarantowały 44, co oznacza, że zespół Marka Papszuna ma szansę, by szybko zapewnić sobie utrzymanie. Pierwszą okazją będzie sobotnie starcie z Wisłą Kraków, które rozpocznie się o godzinie 20.
Oglądaj mecz Raków - Wisła na żywo online w Player.pl >>>

W sezonie zasadniczym Raków wygrał u siebie z Wisłą 1:0 (gol Petraska) i przegrał na wyjeździe 2:3 w dramatycznych okolicznościach tracąc dwa gole w ostatnim kwadransie. Krakowianie toczą rozpaczliwą walkę o utrzymanie, ale dzięki wygranej Górnika nad Koroną Kielce w przypadku sukcesu w Bełchatowie mogliby bardzo wyraźnie poprawić swoją sytuację.

Od wielu miesięcy wiślacy walczą o utrzymanie. Wydostali się z bardzo trudnej sytuacji, z samego dołu tabeli, ale wciąż nie można powiedzieć, że już na sto procent wykonali plan. Dlatego nie dziwią słowa trenera Wisły Artura Skowronka, który mówi: - Cały czas jest presja, cały czas jest ona taka sama. Ona jest spowodowana oczywiście miejscem Wisły Kraków w tabeli, bo wciąż jest ono mocno niebezpiecznie. Uważam jednak, że ta presja napędza piłkarzy, trenerów pozytywnie do pracy.

Na początek rundy finałowej Wisłę czeka bardzo trudne zadanie. O tym, jak niewygodnym rywalem jest Raków, krakowianie mogli przekonać się całkiem niedawno, bo grali z tym zespołem w 29. kolejce i po wielkich mękach pokonali częstochowian 3:2. Były jednak długie fragmenty spotkania z ekipą Marka Papszuna, które zupełnie nie wskazywały na to, że Wisła może ten mecz wygrać.

Raków - Wisła TRANSMISJA

Raków Częstochowa - Wisła Kraków, sobota godz. 20:00. Transmisja w Canal+ Sport.
Internetowy stream online dostępny pod adresami ncplusgo.pl, player.pl i canalplus.com. Relacja LIVE w GOL24! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.