Zagłębie Lubin

1

0 1 połowa

• Koniec! Raków pokonuje Zagłębie Lubin 2:1!

• Jeszcze jedno dośrodkowanie w pole karne Rakowa! Simić przewrócił się w polu karnym rywala, ale o faulu nie ma mowy!

• Filip Starzyński miał na nodze piłkę meczową! Po zamieszaniu w polu karnym huknął jednak bez zastanowienia i futbolówka poszybowała daleko od bramki.

• Znakomite uderzenie Sasy Balicia, ale jeszcze lepsza interwencja Jakuba Szumskiego! Piękna parada bramkarza Rakowa!

• 5 minut potrwa jeszcze ten mecz!

• Giannis Papanikolaou wchodzi, a schodzi David Tijanić.

• Ależ było blisko! Sasa Balić wygrał pojedynek główkowy w polu karnym rywala, ale zabrakło mu troszkę dokładności.

• Lorenco Simić zmienia Kacpra Chodyne.

• Patryk Kun przewraca się w polu karnym rywala, ale na ten moment gwizdek sędziego milczy.

• Schodzi też Petr Schwarz, a wchodzi Piotr Malinowski.

• Teraz podwójna zmiana w ekipie Marka Papszuna. Ben Lederman zmienia Marcina Cebulę.

• Jakub Bednarczyk debiutuje w Ekstraklasie. Z boiska schodzi Jewgienij Baszkirow.

• Lubomir Guldan fauluje rywala w ofensywie. Stracona szansa na wyrównanie.

• Felicio Brown Forbes melduje się na boisku w miejsce Vladislavsa Gutkovskisa.

• Rok Sirk ogląda żółtą kartką.

• Większość roboty w tej akcji wykonał Sasa Zivec! Skrzydłowy gości świetnie dopadł do piłki, wyłożył ją rezerwowemu Zagłębia, a on bezbłędnie wykorzystuje 100% okazję!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Rok Sirk daje kontakt!

• Co teraz robił David Tijanić! Strzelec drugiej bramki dla Rakowa miał przed sobą pustą bramkę i bardzo dużo czasu! Problem w tym, że nie trafił w piłkę... Kiks tego meczu.

• Schodzi także Samuel Mraz, a wchodzi Rok Sirk.

• Podwójna zmiana w drużynie gości. Łukasz Poręba opuszcza murawę, a zmienia go Jakub Żubrowski.

• Świetne uderzenie Schwarza! Zabrakło bardzo niewiele!

• Niecelne uderzenie z rzutu wolnego Filipa Starzyńskiego.

• Marcin Cebula ukarany żółtą kartką.

• Tomas Petrasek uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale zbyt słabo aby zagrozić bramce rywala.

• Dominik Hładun zapędził się poza pole karne i popełnił duży błąd. Ma szczęście, że piłka wyszła na aut.

• Raków tak jak zaczął mecz, tak zaczyna drugą połowę! David Tijanić świetnie wykończył akcję swojej drużyny strzałem z woleja! Dominik Hładun bez żadnych szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! David Tijanić!

• Paweł Gil daje znak do rozpoczęcia drugiej części meczu!

• Martin Sevela decyduje się na pierwszą zmianę już w przerwie. Patryk Szysz schodzi, a na murawie melduje się Filip Starzyński.

• Koniec pierwszej połowy! Mimo słabszej końcówki to Raków schodzi na przerwę z prowadzeniem!

• Patryk Kun ukarany żółtą kartką.

• Świetna interwencja Jakuba Szumskiego! Bramkarz Rakowa w świetnym stylu ratuje swój zespół!

• Było blisko drugiego gola dla Rakowa! Fran Tudor przerzuca jednak piłkę nad bramkę.

• Sasa Balić ukarany żółtą kartką.

• Tempo meczu troszkę przystopowało. Oba zespoły nie chcą popełnić błędów.

• Zagłębie długo utrzymuje się przy piłce. Problem tkwi jednak w tym, że nie potrafią oddać strzału na bramkę.

• Damjan Bohar potrzebuje pomocy medycznej. Mamy chwilę przerwy w grze.

• Bardzo ważna interwencja Guldana. Na piłkę za jego plecami czekał już Gutkovskis

• Damjan Bohar dobrze popędził prawym skrzydłem, tylko że świetnie ustawiony Petrasek zdołał zablokować jego dośrodkowanie.

• Łukasz Poręba oddał strzał głową po dograniu z rzutu rożnego. Piłka wylądowała daleko od bramki.

• Kamil Piątkowski znowu zamykał akcję swojego zespołu. Teraz jednak piłka minęła bramkę Zagłębia.

• Bardzo groźna akcja Rakowa! Całość zamknął Kamil Piątkowski, ale świetnie broni Dominik Hładun.

• Początek meczu należy do Rakowa. Gospodarze bardzo mocno narzucają swój styl gry.

• Bardzo brzydki faul Łukasza Poręby, który już na samym początku meczu zostaje ukarany żółtą kartką.

• Co za początek meczu! Napastnik Rakowa świetnie odnalazł się w polu karnym rywala i pewnym strzałem głową pokonuje bramkarza gości już w 30 sekundzie meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Co za wejście! Vladislavs Gutkovskis!

• Zaczynamy spotkanie!

• Zagłębie w rozpoczętym sezonie szczególnie groźne jest w końcówkach spotkań. W pierwszej kolejce "Miedziowi" przegrywali z Lechem do 82. minuty, ale piorunujący finisz dał im zwycięstwo 2:1. W drugiej serii gier podopieczni Martina Seveli skromnie ograli Wartę Poznań 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów Damjan Bohar zdobył dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

• Raków po dwóch seriach gier na koncie ma trzy "oczka". Na inaugurację drużyna Marka Papszuna uległa w Bełchatowie Legii (0:1), a po komplet punktów sięgnęła w Gdańsku (3:1). Duży udział w wygranej z Lechią mieli pozyskani przed sezonem Marcin Cebula i Vladislavs Gutkovskis.

• Na zakończenie 3. kolejki Raków Częstochowa skonfrontuje się z Zagłębiem Lubin. Częstochowianie zgromadzili do tej pory trzy punkty, a "Miedziowi" sześć.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin!