Jakub Maj
Jakub Maj
Real Sociedad - FC Barcelona LIVE! Lewandowski w pierwszym składzie
Real Sociedad - FC Barcelona LIVE! Lewandowski w pierwszym składzie PAP/EPA
Liga hiszpańska. Mecz Real Sociedad - FC Barcelona ONLINE. Robert Lewandowski po kilku tygodniach przerwy nareszcie wraca do pierwszego składu "Dumy Katalonii". Czy Barcelona dopisze trzy punkty i zmniejszy stratę do Realu Madryt? Początek o godzinie 21:00, relacja LIVE w GOL24.

Liga hiszpańska. Mecz Real Sociedad - FC Barcelona ONLINE

Robert Lewandowski po półgodzinie gry z FC Porto w Lidze Mistrzów (4 października) musiał zejść z murawy. To konsekwencja ostrego faulu z 22. minuty obrońcy portugalskiego klubu - Davida Carmo, który w brutalny sposób wyciął napastnika Blaugrany i reprezentacji Polski. Gwizdek arbitra niestety milczał w tej sytuacji. Kapitan naszej drużyny narodowej przez jakiś czas nie podnosił się z murawy i w eskorcie lekarzy klubowych na chwilę opuścił plac gry. Napastnik "Dumy Katalonii" zdecydował się jeszcze wrócić na boisko, lecz ból okazał się zbyt silny.

Okazało się, że problemy zdrowotne polskiego napastnika są całkiem poważne. - Robert doznał silnego stłuczenia goleni tuż nad stawem skokowym - powiedział Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski kilka tygodni temu. Niestety polski napastnik musiał pauzować kilka tygodni. Z tego powodu ominął październikowe zgrupowanie kadry narodowej.

Robert Lewandowski wrócił na murawę podczas El Clasico. Trener Xavi wpuścił Polaka z ławki, ale jego występ nie był spektakularny. Barcelona w ostatnich minutach straciła gola po instynktownym strzale Bellinghama.

FC Barcelona do meczu z Realem Sociedad przystąpi z 4. miejsca w lidze. Baskijska ekipa okupuje 5. lokatę i ma pięć punktów straty do "Dumy Katalonii".

Xavi, trener Barcelony (fcbarca.com): - Bo to jest Barca. Mówiłem to wiele razy. Barça taka jest. Kiedy gramy dobrze, patrzy się na wynik; kiedy jest dobry wynik, to nie gramy dobrze... Jak wygramy 3:0, to przecież mogliśmy wygrać 5:0; wygrywamy 4:3, to jest źle, bo tracimy za dużo goli... Tak to jest... Myślę, że to kwestia kulturowa Katalończyków. My zawsze dążymy do doskonałości i nie da się jej za każdym razem osiągnąć. To jest sport. Jest przeciwnik, który komplikuje ci życie... Nie zawsze jesteś zainspirowany... Nie zawsze jesteś 10/10. Tak, my szukamy doskonałości, ale to jest proces. Spokój i cierpliwość.

Mecz Real Sociedad - FC Barcelona TRANSMISJA TV

Transmisja wyłącznie w Canal+ Sport 2. W internecie mecz na stronie oraz w aplikacji Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 21:00 w GOL24 - zapraszamy!