Real uciekł Barcelonie

(FIL)
Hiszpania. Barcelona po porażce na boisku Realu Sociedad 1:3 straciła fotel lidera tabeli na rzecz Realu Madryt, który pokonał - grając bez Cristiano Ronaldo - Elche 3:0.

- Nie mieliśmy swojego dnia. Przy stanie 1:2 poszliśmy do ataku, a oni wpakowali nam trzeciego gola - wyjaśniał po meczu obrońca "Barcy" Gerard Pique. 229. gola strzelił as gości Lionel Messi i jest już trzeci w gronie najlepszych snajperów w historii La Liga.

W przerwie meczu, po dyskusji z sędzią, na trybuny odesłany został trener Barcelony Gerardo Martino.
Damien Perquis (Betis) dostał w 41 minucie czerwoną kartkę za spowodowanie rzutu karnego w meczu z Athletic (0:2).

Wyniki
Sociedad - Barcelona 3:1 (1:1), Song 32 s., Griezmann 54, Zurutuza 59 - Messi 36; Real M. - Elche 3:0 (1:0), Illarramendi 34, Bale 71, Isco 81; Valladolid - Levante 1:1 (0:1), Guerra 52 - Victor 25; Celta - Getafe 1:1 (0:1), Rafinha 59 - Lafita 20; Almeria - Malaga 0:0; Rayo - Sevilla 0:1 (0:0), Coke 57; Betis - Athletic 0:2 (0:1), Muniain 34 k., Guillermo 81; Valencia - Granada 2:1 (0:0), Alcacer 64, Vezo 90 - Piti 47. Po zamknięciu numeru: Osasuna - Atletico. Dziś: Espanyol - Villarreal.