Regionalny przegląd giełdowy

Redakcja
Najsłabiej spośród spółek z regionu wypadły Polna (przeszło 7 proc. straty) i Sanok (-6,7 proc.).

(DER)

 Tym razem największe zyski spośród małopolskich spółek przyniósł Efekt (prawie 16 proc. w skali mijającego tygodnia). Nieźle trzyma się Stalprodukt (przeszło 12 proc. do przodu).
 Naftobudowa, która w mijającym tygodniu nie przyniosła inwestorom zysków (spadek w skali tygodnia o 2,3 proc.), poinformowała, że 10 sierpnia Rada Nadzorcza podjęła uchwałę o odwołaniu Ludwika Bernackiego z funkcji wiceprezesa zarządu Naftobudowa SA. W tym samym dniu podjęto uchwałę o odwołaniu Ludwika Bernackiego z funkcji wiceprezesa Zarządu PIRPCH Naftobudowa Holding SA.
 Tymczasem zarząd Banku Współpracy Regionalnej SA w Krakowie poinformował o zawarciu pomiędzy Bankowym Funduszem Gwarancyjnym a BWR SA umowy pożyczki. Fundusz udzieli bankowi zwrotnej pomocy finansowej w kwocie 185.000.000 złotych, w związku z przejęciem BWR Real Bank SA. Bankowy Fundusz Gwarancyjny zobowiązał bank do wykorzystania kwoty pożyczki na nabycie praw z dłużnych papierów wartościowych na okaziciela, wyemitowanych przez skarb państwa albo przez Narodowy Bank Polski. Pożyczka udzielona została na okres dziesięciu lat z okresem karencji w spłacie wynoszącym 5 lat. Umowa pożyczki zawiera klauzulę, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny jest uprawniony do wypowiedzenia umowy, ze skutkiem natychmiastowym, między innymi w przypadku przeznaczenia zysku netto na wypłatę dywidendy akcjonariuszom Banku Współpracy Regionalnej SA. BWR w skali mijającego tygodnia przyniósł posiadaczom akcji prawie 3 proc. zysku.
 Tymczasem Rada Nadzorcza Unimilu na swym wczorajszym posiedzeniu zaakceptowała program rozwoju spółki, na którego wdrożenie przeznaczona zostanie kwota 2.500.000 DEM. Spółka w mijającym tygodniu przyniosła posiadaczom akcji zysk przekraczający 3,5 proc.
 Fortis Bank Polska SA rozczarował inwestorów. W mijającym tygodniu przyniósł 1-proc. stratę. Zarząd Banku poinformował, że Zarząd Giełdy dopuścił do obrotu giełdowego 1.675.300 akcji serii I (akcje zwykłe na okaziciela zostaną wprowadzone do obrotu giełdowego na rynku podstawowym z dniem 23 sierpnia br.).
 Optimus przyniósł graczom tygodniowy zwrot na poziomie przekraczającym 4 proc. Spółka poinformowała wczoraj, że prezes zarządu (Dariusz Dąbski) sprzedał i kupił w obrocie giełdowym 5.000 akcji Optimusa po cenie jednostkowej 137 złotych. Wartość transakcji przekroczyła 5.000 euro.
 Mostostal Kraków SA informuje, że spółka zależna Mostostal Kraków MK SA podpisała dwa kontrakty. Pierwszy zawarty z Bipromet SA z Katowic na rozbudowę Zakładu Profili Aluminiowych. Wartość kontraktu wynosi 5.109.400 zł netto. Termin realizacji robót: do 25.10.2000 r. Drugi zawarty został z Cementownią Nowiny SA na wykonanie młynowni cementu.

Tłumy w lokalach, sypią się kary

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie