Regis był tuż za podium

(PAN)
Zespół chłopców (rocznik 2004) UKS Regis Wieliczka
Zespół chłopców (rocznik 2004) UKS Regis Wieliczka Archiwum organizatora
Koszykówka. W Krakowie odbył się międzynarodowy turniej chłopców o Puchar Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych.

W rywalizacji chłopców z rocznika 2004 czwarte miejsce zajął UKS Regis Wieliczka, co było najlepszą lokatą z wszystkich małopolskich drużyn.

Podopieczni Huberta Sołtysika pokonali wysoko: MUKS Unia Tarnów 56:10, UKS Komorów 51:28, Górnik Trans.eu Wałbrzych 53:11 oraz ulegli mocnemu zespołowi Alby Berlin 24:40. Dzięki tym wynikom chłopcy z Wieliczki awansowali do małego finału, w którym rywalizowali o trzecie miejsce z WKK Wrocław. Przegrali 34:41, a pierwsze miejsce zajęła Alba Berlin. Do pierwszej piątki wybrany został wieliczanin Alek Busz, który zdobył również tytuł najskuteczniejszego zawodnika turnieju. Statuetkę dla najlepszego koszykarza drużyny otrzymał Łukasz Siemieniec, który w całym turnieju zdobył 41 punktów. W zespole UKS Regis Wieliczka występowali również: Bartosz Kozioł, Jakub Nosal, Kacper Smagur, Krzysztof Dusza, Marcin Bankowicz, Krystian Nowak, Jan Pisarski, Jakub Maruszczyk, Patryk Śliwa, Jan Krupa, Mikołaj Wrona, Maksymilian Wójcik i Olaf Lewandowski.

W turnieju juniorów najlepszą drużyną okazał się WKK Wrocław, który wyprzedził Śląsk Wrocław. Cracovia 1906 zajęła siódmą pozycję. W rywalizacji chłopców z rocznika 2003 triumfował TKM Włocławek, natomiast Wisła Kraków sklasyfikowana została na 10. pozycji.