Regis siódmy w Polsce

(PAN)
Koszykówka. Zakończył się sezon 2015/2016 w młodzieżowym baskecie. Ostatnim akordem były mistrzostwa Polski młodzików.

Ogromnym sukcesem UKS Regis Wieliczka była awans do grona ośmiu najlepszych klubów w Polsce. Wieliczanie zdobyli tytuł mistrzów Małopolski, potem zajęli drugie miejsce w turnieju ćwierćfinałowym, którego byli organizatorami, a furorę zrobili w półfinale zajmując w nim pierwsze miejsce.

W finale nie było już tak pięknie. Wieliczanie trafili na wyselekcjonowane ekipy (Exact Systems Śląsk Wrocław, Novum Bydgoszcz, UKS Siódemka Trefl Sopot), które mają fundusze na to, by sprowadzać uzdolnionych graczy nawet w tak młodym wieku. W Wieliczce zaś szkoli się młodzież z tego miasta i najbliższych okolic. Siódme miejsce to sukces ekipy prowadzonej przez Michała Sarotę i Grzegorza Siemieńca.

Koszykarze UKS Regis w eliminacyjnej grupie przegrali wszystkie mecze i zagrali o siódmie miejsce z UKS Probasket Mińsk Mazowiecki. Wieliczanie nie zawiedli i pewnie wygrali 89:60 (14:15, 21:16, 23:17, 31:12).

W zespole Regisu grali: Aleksander Busz, Piotr Wojciechowski, Tomasz Nykaza, Maciej Dybała, Damian Dziadoń, Jakub Dyngosz, Wojciech Jędrzejczyk, Maciej Jędrzejczyk, Sebastian Ferenczak, Bartłomiej Łokas, Oskar Piwnicki oraz Jakub Trzciński.

Mecze o miejsca na podium mistrzostw w Białymstoku zakończyły się po zamknięciu numeru.