Rejestr przestępców seksualnych MARZEC 2019. Lista pedofilów i gwałcicieli 17.03 Nazwiska i zdjęcia są jawne! Gdzie mieszkają? MAPA KGP

  • Polska

Eliza Stępień AIP

,

Janusz Szmit

REJESTR PRZESTĘPCÓW SEKSUALNYCH MARZEC 2019 NAZWISKA ADRESY ZDJĘCIA PEDOFILÓW I GWAŁCICIELI | Od 1 stycznia 2018 na oficjalnej stronie ministerstwa sprawiedliwości działa Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Znajdują się tam wizerunki gwałcicieli i pedofilów wraz z ich podstawowymi danymi. Z kolei na stronie KGP funkcjonuje na bieżąco aktualizowana mapa przestępstw seksualnych.

Upublicznienie danych osób, które w swoim życiu dopuściły się przestępstw seksualnych zapowiadał już w ubiegłym roku szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. „Nazwiska i inne dane najgroźniejszych gwałcicieli pedofilów są od dziś w pełni jawne. Część publiczna rejestru została odpalona kilka minut po północy” - poinformował w poniedziałek na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Rejestr przestępców seksualnych 2018 | MS ujawnia nazwiska i zdjęcia

- Prawo do ochrony naszych dzieci stawiamy ponad anonimowość przestępców - podkreśla minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

– Państwo ma obowiązek chronić dziecko a nie pedofila. Przestępca, który krzywdzi dzieci, musi się liczyć z bardzo surowymi konsekwencjami. Nie tylko z wieloletnim wyrokiem, lecz także z utratą anonimowości. Dlatego zaostrzamy Kodeks karny w tym zakresie i planujemy kolejne zmiany w przepisach. Po wyjściu z więzienia taki przestępca ma być pod stałą kontrolą, aby wszyscy wiedzieli, że jest ich sąsiadem – wyjaśnia minister.

Dodaje, że publiczne rejestry z danymi pedofilów funkcjonują na świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, i - jego zdaniem - są one dobrym sposobem na zapobieganie krzywdzie ofiar, bo pozwalają na skuteczną kontrolę takich przestępców.

 123 rf

Mapa pedofilii w polskim Kościele. Historie tych dzieci są s...

W rejestrze pedofilów i gwałcicieli odnaleźć można kilka tysięcy wizerunków skazanych wyrokami sądów za przestępstwa seksualne. Obok listy przestępców znajduje się wyszukiwarka, dzięki której - po wpisaniu podstawowych danych (m.in. nazwiska, imienia, nazwiska rodowego, daty i miejscowości urodzenia, posiadanego obywatelstwa) - ukazują się podstawowe informacje o danym gwałcicielu lub pedofilu. Przy większości skazanych podana została nazwa miejscowości, gdzie przestępca aktualnie przebywa. W systemie odnotowano również nazwę i siedzibę sądu rozpatrującego daną sprawę poszczególnych sprawę. Ujawniono również sygnaturę akt.

Rejestr pedofilów i gwałcicieli 2018 | Kto trafił do rejestru?

Rejestr pedofilów i gwałcicieli jest dostępny na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości i składa się z dwóch części. W części ogólnodostępnej znalazły się imiona i nazwiska oraz fotografie 768 osób. To głównie pedofile, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem. Spośród sprawców czynów popełnionych od 1 października 2017 r. do rejestru publicznego trafiają dodatkowo także recydywiści – jeśli którekolwiek przestępstwo na tle seksualnym popełnili na szkodę małoletniego (do 18. roku życia) i zostali uprzednio skazani na karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania. Jawne są informacje o rodzaju, dacie i miejscu przestępstwa każdej z tych osób.

REJESTR PEDOFILÓW I GWAŁCICIELI 2018 | ZOBACZ WSZYSTKIE NAZWISKA, ADRESY I ZDJĘCIA PRZESTĘPCÓW SEKSUALNYCH NA STRONIE MINISTERSTWA SPRAWIEDLIWOŚCI

Publiczny rejestr pedofilów i gwałcicieli jest w całości jawny i dostępny za darmo w internecie. Można z niego korzystać bez konieczności rejestrowania się na stronie i logowania. Aby zobaczyć Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym wystarczy tylko potwierdzenie, że nie jest się robotem. Wyszukiwarka umożliwia przeszukiwanie rejestru m.in. pod kątem nazwiska, miejsca urodzenia i aktualnego miejsca pobytu przestępców seksualnych.

Tymi historiami kryminalnymi żyła cała Polska. Scenariusze h...

Rejestr pedofilów i gwałcicieli | Gdzie mieszkają | MAPA KGP

Skazani, których dane trafiają do rejestru, muszą informować policję o faktycznym adresie swego pobytu oraz o każdej zmianie tego adresu (ponad trzy dni). Jeśli tego nie zrobią, grozi im areszt, ograniczenie wolności lub grzywna. Komisariaty zostały wyposażone w aplikację, dzięki której informacja o aktualnym miejscu pobytu sprawcy natychmiast trafi do rejestru. Uzupełnieniem rejestru pedofilów i gwałcicieli jest działająca na stronie KGP, aktualizowana na bieżąco mapa przestępstw seksualnych. Na mapie docelowo mają być zaznaczone orientacyjne miejsca pobytu osób wymienionych w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym (slajd nr 29).

Rejestr przestępców seksualnych 2018 | Dla kogo dostęp ograniczony?

Druga część rejestru pedofilów i gwałcicieli – z ograniczonym dostępem – zawiera 2614 nazwisk. Mogą korzystać z niej przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi.. Oprócz osób z rejestru ogólnodostępnego znaleźli się w nim sprawcy gwałtów popełnionych przed 1 października 2017 r. na osobach w wieku 15-18 lat, co do których to sprawców sądy nie orzekły o wyłączeniu ich z rejestru. Natomiast w przypadku przestępstw popełnionych po 1 października 2017 roku, do rejestru z dostępem ograniczonym trafili wszyscy gwałciciele i pedofile, stręczyciele dzieci i skazani, którzy posługiwali się pornografią na szkodę nieletnich. W tej części rejestr jest bardzo szczegółowy. Zawiera m.in. PESEL skazanych i adresy ich zameldowania.

Dyrektorzy szkół, a także organizatorzy wypoczynku czy zajęć dla dzieci są zobowiązani sprawdzać, czy osoby, które zamierzają zatrudnić, figurują w rejestrze. Jeśli tak – nie będą mogli przyjąć ich do pracy. Za niedopełnienie tego obowiązku grożą kary – aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1000 zł.

- Aby uzyskać informacje z Rejestru z dostępem ograniczonym, osoby i instytucje uprawnione muszą zarejestrować konto na stronie rejestru - wypełnić odpowiedni formularz. Muszą też dysponować kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP. Założenie konta i uzyskanie informacji z rejestru są bezpłatne – tłumaczy wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Niewinni skazani na śmierć - 10 przerażających pomyłek, któr...

Przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości mają wgląd do wszystkich danych zgromadzonych w rejestrze przestępców seksualnych z dostępem ograniczonym. Natomiast dyrektorzy szkół, a także np. organizatorzy wypoczynku dla dzieci, mogą dowiedzieć się jedynie, czy osoba, którą chcą przyjąć do pracy, znajduje się w rejestrze.

Przewidziana została również możliwość sprawdzenia, czy ktoś widnieje w rejestrze z dostępem ograniczonym przez każdą indywidualną osobę (w tym skazanego). Warunkiem jest zarejestrowanie się na stronie i dysponowanie kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP. W trybie tym można sprawdzić tylko i wyłącznie samego siebie.

Rejestr pedofilów i gwałcicieli 2018 w oparciu o nowe prawo

Wprowadzenie rejestru przestępców seksualnych to efekt przygotowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości i uchwalonej 13 maja 2016 roku ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym. Weszła ona w życie 1 października 2017 r. Od tego dnia dane sprawców najpoważniejszych przestępstw na tle seksualnym są dostępne w Rejestrze z dostępem ograniczonym. Natomiast w związku z ustawowymi gwarancjami, przewidującymi możliwość wystąpienia z wnioskiem o wyłączenie zamieszczenia danych w rejestrze publicznym, do końca ubiegłego roku nie było w nim żadnych danych. Wiązało się to z tym, że przestępcy, którzy zostali prawomocnie skazani za czyn popełniony przed wejściem w życie ustawy, mogli wystąpić do sądu z wnioskiem o wyłączenie zamieszczenia ich danych w rejestrze publicznym i należało dopełnić związanych z tym terminów.

Teraz dane sprawców będą trafiać do odpowiednich rejestrów bezpośrednio po uprawomocnieniu się wyroków i rozpoznaniu na bieżąco wniosków o wyłączenie.

Przyjęte zmiany w prawie zakładają także, że sądy muszą obligatoryjnie orzekać zakaz wykonywania zawodu i działalności związanej z wychowaniem, edukacją i opieką nad dziećmi wobec pedofilów. Dotąd mogły, ale nie musiały tego czynić.

10 najbardziej przerażających seryjnych morderców w historii...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

18.03.2019, 12:50

Ja się pytam a gdzie ks Wiesław Groszek, którego aż się już nie dało zamiatać pod dywan i wylądował w Ameryce Południowe, misja niby! Ja się pytam tylko jaka misja? Seksualna?

17.03.2019, 13:09

to ze nie ma w reestrze ksieży pedofili to tyPOwe lewackie klamstwo Gazety Wyborczej Szechtera.
Wrażenie jest takie ze w innych grupach zawodowych i lewackich Nowoczesnych i POstępowych organizacjach odsetek pedofili jest kilkakrotnie wiekszy.
Klamstwo te próbowala rozPOwszechniac niejaka Joanna Mucha ale szybko klamstwo odwolała bojac sie procesu

17.03.2019, 12:43

Księży pedofilów pisowcy w rejestrze nie umieścili

17.03.2019, 12:30

a czy bedzie rejestr lewakow co w Warszafce beda uczyc chlopczykow onanizowania a dziewczynki ubogacać metodą Romana POlańskiego ?

16.03.2019, 09:20

padnie pis i ochronka dla tych w czarnych sukienkach się skonczy ,pmiętam jak pewiem mądry dziennikarz napisał ze Ziobro strzelił sobie w kolano tym rejestrem ,a zapomniał że wylegarnia tej zarazy jest kości€ł, nie było kiedyś zeby przed wizytą księdza na koledzie wisialy buciki dzięciece na klamkach od drzwi ,koscioły sa puste ,kiedys tego nie było ,a jak kogos zabija bo był podobny do tego z rejestru o tym na pewno nie napiszą jestem ciekawy kto za to wszystko zapłaci pamietam jak jeden poseł z PIS o imieniu Zbigniew sporo czasu spędził w sadach w całej polsce ,na początku poleciłbym lekarzy którzy a swoją odpowiedzialną prace zostali potraktowani przez tego pana już nie mogę się doczekać ,a chetnych napewno nie zabraknie ,jak ktoś ma tyle jadu w sobie to musi niestety liczy się z konsekwencjami prawnymi oj bydzie wesoło ,bydzie......

14.03.2019, 11:58

Cześć wszystkim :( Bardzo proszę o pomoc. wczoraj w hotelu wynajałem polkę około 23lata do towarzystwa i mnie okradła na dość wysoką sumę. jej profil jest w internecie na stronie: https://sexpogaduchy.pl/sandra88 jej nik: sandra88
jeżeli zna ktoś tę polkę prosze o kontakt za ustalenie tej kobiety place 5.000zł odrazu. ..czekam na KarolM89@wp.pl .

14.03.2019, 11:39

Ujawnianie kolejnych afer pedofilskich nie służy wizerunkowi Kościoła katolickiego. Instytucja jest atakowana z wielu stron, a do grona krytyków dołączył dziennik „Le Monde”. Na łamach pisma ukazał się tekst dwóch działaczek katolickich, które nie pozostawiają suchej nitki na papieżu Janie Pawle II.

14.03.2019, 08:49

Cześć wszystkim Bardzo proszę o pomoc. wczoraj w hotelu wynajałem polkę około 23lata do towarzystwa i mnie okradła na dość wysoką sumę. jej profil jest w internecie na stronie: https://sexpogaduchy.pl/sandra88 jej nik: sandra88jeżeli zna ktoś tę polkę prosze o kontakt za ustalenie tej kobiety place 5.000zł odrazu. ..czekam na ArtuM89@wp.pl

14.03.2019, 08:33

i tak nie ma wszystkich...

05.03.2019, 17:30

Ludzi od czas kowskiego sporo !

11.02.2019, 07:34

Był wieżieniu i to nic mu nie pomogło ,swoje ofiary niszczył i niszczy i życie i to skutecznie . To Kraków . Wszystko co posiada ma ze zbrodni .

07.02.2019, 10:32

tak jest ja to bym tych ciecio...ow zwyrodnialcow na rynku jeszcze pokazal .ja wszystko rozumie jestem tolerancyjny az za bardzo ale tego to nie pojmuje jak mozna robic taka krzywde dziecku?tyle jest pieknych lub mniej ladnych kobiet bez znaczenia czy nawej jak ktos jest gejem ale zeby dzieci?sam jestem ojcem 3i pol letniego synka i nie wyobrazam sobie takiej sytuacji.kastracja musi byc lub kara smierci za pedofilstwo i tyle .

01.02.2019, 08:33

DLACZEGO NIEKTÓRZY Z NICH PRZEBYWAJA NA WOLNOŚCI?????!!! TO JEST CHORY KRAJ !

25.01.2019, 13:10

Czy księża pedofile ,też są w tym rejestrze ?

08.01.2019, 08:26

o kurde muj stary na drugim zdjeciu

02.01.2019, 19:21

Chronicie pedofili w sukienkach to kim jesteście?

02.01.2019, 13:59

Człowieku czy za dużo zjadles PEDOFIL był będzie i zostanie nigdy nie zmieni swoich czynów pedofilskich

02.01.2019, 13:54

Wszystko niby jasne ale gdzie księża biskupi itd PEDOFILE czy POLSKIE PRAWO PIS chroni tych PEDOFILI zwyrodnialcow .

02.01.2019, 12:41

Jedyna słuszna kara za gwałt na dziecku to kara śmierci, więc proszę sobie odpuścić te żenujące teksty o odbyciu kary

02.01.2019, 10:29

A dane o pedofilach w czarnych sukienkach o których ostatnio jest głośno chyba ktoś z rządu robi na tym biznes skoro owiane jest to tajemnica o kościelnych zboczeńcach

06.12.2018, 13:29

Czarna sukienka JULIUSZ PAETZ kuria milczy ile to już lat

10.09.2018, 06:59

Byc moze czyny wymienionych ksiezy mialy miejsce przed 1/10/2017 i wtedy na ich wniosek sad... (niezalezny niezawisly i nietykalny) mogl zawiesic umieszczenie ich danych w rejestrze.
Zgodnie z obowiazujacym prawem.
Mogl rowniez zawiesic dane politykow SLD, dziennikarzy i lewicowych autorytetow.

08.02.2018, 10:46

i w wielu przypadkach masz rację. Jednak szlak mnie trafia jak piszesz między innymi bzdurami o dotowaniu wschodniej części Polski. Zapomniałeś tylko dodać , że ta część była olewana przedtem równo przez wszystkie władze. I za komuny i po. A skoro myślisz, że wyrównywanie szans dla każdej części kraju jest złem to nie jesteś już taki cacy za jakiego się uważasz.

24.01.2018, 08:04

Dla początkujących polecam to, od czego ja sam zacząłem, a mianowicie goldsaver od goldenmark. Składanie pieniędzy w małych ilościach, żeby uzbierać w końcu na sztabkę, którą w końcu wysyłają Ci w formie fizycznej do domu albo odbierasz w jednym z 15 oddziałów w Polsce. Tak zacząłem, bo nie miałem zbyt wielkich funduszy. Polecam właśnie do początkujących.

24.01.2018, 08:03

Korzystaliście może już z usługi Goldsaver.pl? To jakiś nowy sklep internetowy ze złotem. Zbiera się tak jakby na internetowym koncie złoto, a jak uzbierasz sztabkę, to ją do Ciebie wysyłają. Próbował już ktoś?

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3