Rekord świata i "złoto"

Srebrny medal zdobył Niemiec Ronny Weller - 467,5 kg, a brązowy - Aszot Danieljan (Armenia) 465,0 kg. Obrońca tytułu mistrzowskiego - Andriej Czemierkin (Rosja) zajął dopiero czwarte miejsce - 462,5 kg.

(PAP)

Irańczyk Hossein Rezazadeh wywalczył ostatni w olimpijskim turnieju podnoszenia ciężarów złoty medal, zwyciężając w wadze +105 kg z dwoma rekordami świata - w dwuboju - 472,5 kg i w rwaniu - 212,5 kg.
 Poziom zawodów był niebywale wysoki, wynik 460 kg nie wystarczył do zdobycia choćby brązowego medalu!
 W tej kategorii startował też reprezentant Polski - Paweł Najdek, który z wynikiem 425,0 (185 + 240) zajął ósme miejsce. W dwuboju Najdek wyrównał własny rekord kraju.
 W turnieju mężczyzn przedstawiciele 13 państw zdobyli medale, w tym złote zawodnicy z sześciu krajów. Rozkład sił jest następujący - dominuje Europa, bo wśród medalistów tylko trzy państwa reprezentują Azję. W medalowej tabeli jest Polska. Szymon Kołecki został srebrnym medalistą.