Rekordowe bieganie

PAZ
W sobotę został rozegrany III Ogólnopolski Bieg o Puchar Burmistrza Bukowna. W głównym biegu wystartowała rekordowa ilość ponad 200 uczestników. Patronat nad imprezą objęła redakcja Dziennika Polskiego.

Pod patronatem "Dziennika Polskiego"

Bieg był rozgrywany już tradycyjnie na dystansie 10 kilometrów. Trasa, która wiodła po ulicach południowej części miasta rozpoczynała się i kończyła na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie. W tym roku w biegu wystartowała rekordowa ilość uczestników - ponad 200. Ich zdaniem bieg był bardzo profesjonalnie przygotowany. Dopisała również pogoda. Bieg ukończyło równe 200 osób. Pierwszy na mecie zameldował się Arkadiusz Sowa z WKS Oleśniczanka. Kolejne miejsca zajęli Jacek Kasprzyk z krakowskiego Wawelu i pochodzący z Rybnika Mirosław Gołębiewski. Wśród kobiet pierwsza zameldowała się na mecie biegu Beata Szyjka z Victorii Racibórz, a następne były Ewa Brych-Pająk z Biegusa Wręczyca i Iwona Krupa z UKS Czwórka z Żor. W kategorii osób niepełnosprawnych zwyciężyli Tadeusz Wilk z TKKF Saturn, Karol Trybek z KKKF MOSiR Czeladź oraz Leszek Rylski z Czeladzi. W biegu wystartowało także 2 zawodników na wózkach Janusz Ornat z TMT Zawiercie oraz pochodząca z Podlipia (gmina Bolesław) Ewa Kubańska, trenująca w klubie z Ornety. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody finansowe, a także koszulki oraz poczęstunek. Nagrody wręczał wiceburmistrz miasta Tomasz Szlęzak. W biegu wystartowało także 10 mieszkańców Bukowna. W tej kategorii najwyżej uplasowali się Patryk Świstek, Piotr Spyra i Piotr Maćkowski, a wśród kobiet Magdalena Duda i Patrycja Rejnowicz. Wszyscy oni są zawodnikami klubu MOSiR Bukowno, gdzie trenują pod okiem wielokrotnej reprezentantki kraju i ponad 20-ktotnej medalistki Mistrzostw Polski w biegach średnio i długodystansowych, Grażyny Kowiny-Świderek.
   Przed biegiem głównym na stadionie odbywały się także biegi dla dzieci i młodzieży. Wśród przedszkolaków, biegnących na 100 m w kategorii dziewcząt zwyciężyła Sara Szklarczyk przed Aleksandrą Dudą i Wiktorią Szymczyk. Wśród chłopców najlepsze miejsca zajęli: Jakub Płotnikowski, Damian Litewka i Arkadiusz Hołaj. Uczniowie klas I i II szkół podstawowych biegali na 200 m. Wśród dziewcząt wygrała Agata Kaim przed Katarzyną Szklarczyk oraz Karoliną Maliborską. W kategorii chłopców najlepszymi okazali się: Patryk Żelazny, Dastin Skręt i Kacper Mężyk. Wśród uczniów klas III i IV szkół podstawowych w kategorii dziewcząt zwyciężyła Gabriela Tarczynowska przed Olgą Kalarus i Roksana Wadas. Wśród chłopców wygrał Marek Pietraszewski, a następne miejsca zajęli Karol Mucha i Maciek Spyra. W biegu na 800 metrów najstarszych klas szkół podstawowych zwyciężyła Magdalena Duda. Za nią uplasowały się Patrycja Rejnowicz i Iwoną Dudą, a wśród chłopców wygrał Patryk Świstek, który wyprzedził Grzegorza Stawowego i Mateusza Strojnego. Wszyscy uczestnicy tych biegów, którzy zajęli miejsca od I do VI otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe medale. Otrzymali także poczęstunek i mogli skorzystać z przejażdżki konnej.
   Organizatorem III Ogólnopolskiego Biegu o Puchar Burmistrza Miasta Bukowna był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z urzędem miejskim. Pracą organizacyjną kierowała Grażyna Kowina-Świderek. Sponsorami biegu byli: Schneider Electric Polska, Euronit, Ocynkownia Stalprodukt - Bolesław, Bolmet, Boloil, Bolsped, Bol-Therm, ZGH Bolesław, Odlewnia Kulej z Kłobucka, Zakłady Usługowe EZT, Kanita, Kurier Team 2000, Petro-Oil śląskie Centrum Sprzedaży, Zakład Rachunkowości i Doradztwa Nest, Ośrodek Wczasowy Żeglarz z Tresnej, szafy System, Bolesław Recycling, Delikatesy Gabi, Meble KiM w Olkuszu, KARO - Ochrona Osób i Mienia, Piekarnia Klich & Klich, Piekarnia "Złoty Róg" J. Jochymek, Piwowarscy i Spółka, KONTUR - Stadnina koni, hipoterapia, "Związkowiec", EWIK Bukowno, Apteka Geranium, Apteka Agawa, Wytwórnia napojów gazowanych Bukowno Bór, Wytwórnia opakowań foliowych W. Malkowski.