Rekordowe wyniki krakowian w Dubaju

ART
PŁYWANIE. Pięcioro zawodników ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie reprezentowało Polskę w mistrzostwach świata juniorów. W Dubaju nie zdobyli medalu, byli za to w finałach i poprawiali rekordy życiowe.

Kadrę SMS stanowili: Dominik Ciężkowski, Jerzy Twarowski (obaj Jordan Kraków), Wioletta Orczykowska (Limanowa Swim), Maciej Falaciński (MOS Ełk) oraz Maciej Hołub (Orlik Przeworsk).

Indywidualnie dwóch naszych zawodników dostało się do finału. Na 50 m stylem klasycznym 8. był Hołub (po dobrym półfinale, gdzie zajął 7. miejsce z niewielką stratą do podium, nadzieje były większe). Ósmy na 200 st. motylkowym był Ciężkowski, który jeszcze dwukrotnie rywalizował w półfinałach delfina: na 50 m był 12., na 100 m - 15.; na tym ostatnim dystansie na 10. pozycji uplasował się Twarowski.

Rywalizujący w stylu grzbietowym Falaciński był w bardzo dobrej formie. W półfinale na 50 m pobił własny rekord (12. miejsce), "życiówkę" ustanowił również w eliminacjach na 100 m (był 19. i też odpadł). Na tym ostatnim dystansie poprawił się jeszcze w finale sztafet 4x100 m st. zmiennym, płynąc na pierwszej zmianie. W sztafecie znaleźli sie też Ciężkowski (w eliminacjach) i Twarowski (w finale), a Polacy ostatecznie zajęli 6. miejsce, ustanawiając rekord kraju. Podobnie było na 4x100 m st. dowolnym - też 6. lokata i rekord, a w składzie był Falaciński. Orczykowska była blisko awansu do finału na 200 m st. dowolnym - zajęła 9. miejsce. O medale walczyła za to w sztafetach mieszanych - 6. lokata na 4x100 m st. dow.

Polska zdobyła w Dubaju dwa brązowe medale - Paweł Furtek (MKP Szczecin) na 800 i 1500 m. W punktacji nasza ekipa była 9.