Rekordy trasy

GM
W biegu na 15 km wystartowało 81 zawodników. Bezapelacyjnie pierwszy linię mety przekroczył Wiesław Góra z krakowskiego Wawelu, który ustanowił jednocześnie najlepszy czas w historii biegu - 47,21 min, o ponad minutę lepszy niż triumfator ubiegłorocznej edycji Marek Sukiennik (48,47 min), również zawodnik Wawelu. Góra nie miał wczoraj sobie równych. W Wadowicach wygrał już po raz trzeci.

Ponad 2,5 tys. osób wzięło wczoraj udział w XXII edycji Biegu Powsinogi w Wadowicach. Najwięcej emocji dostarczył bieg główny na dystansie 15 km. Zgodnie z oczekiwaniami w tym roku rywalizacja była wyjątkowo zacięta. Aż dwóch zawodników pobiło dotychczasowy rekord na tym dystansie. Wygrał Wiesław Góra z Wawelu Kraków. Wśród pań najlepsza była Aniela Nikiel ze Sprintu Bielsko-Biała.
   - Połowę trasy biegłem sam. Nie było tak źle, jak to zapowiadano przed biegiem, pogoda sprzyjała - powiedział zwycięzca.
   Drugie miejsce zajął Paweł Oboz z Płomienia Sosnowiec. Jego czas 47,48 min również był lepszy od ubiegłorocznego. Trzeci linię mety przekroczył Janusz Sarnicki z Makowa Podhalańskiego (49,19), reprezentujący KKS Ekspres. Wśród pań pierwsza do mety dobiegła Aniela Nikiel ze Sprintu Bielsko-Biała (55,19). Ta utytułowana zawodniczka, po przerwie, powraca na trasy. - Od trzech miesięcy poważnie trenuję. Dzisiejszy start był przetarciem przed następnymi biegami już na dłuższych dystansach - powiedziała.
   Bieg na 5 km, w którym wzięło udział 83 zawodników, wygrał Tomasz Myśliwiec z KKS Ekspres (czas 17,27).