Remis Barcy

FIL
David Villa (drugi z prawej, Barcelona) kontra Alberto Botia i bramkarz Ivan Cuellar (obaj Sporting Gijon) Fot. PAP/EPA/Alberto
Barcelona po 16. kolejnych zwycięstwach (rekord ligi) tylko zremisowała na boisku Sportingu Gijon 1-1. Fantastycznie ostatnio grający goście byli zdecydowanymi faworytami meczu. Za Sportingiem przemawiały tylko własne boisko (z 40 spotkań z "Barcą" wygrał aż 16, przy tylko 13 zwycięstwach rywala) i... "wirus FIFA" (zmęczenie reprezentantów po środowych meczach międzypaństwowych).

HISZPANIA. Czerwona kartka Casillasa

Gospodarze zagrali z wielką determinacją. Prowadzenie dla nich uzyskał Barral, który ograł Pique i Milito, a potem strzelił w dalszy róg bramki Valdesa. Goście grali słabo, bezproduktywnie. Messi często tracił piłkę, Iniesta oddał dwa strzały, w tym jeden niecelny, a Afellay był zupełnie niewidoczny. Tego ostatniego po przerwie zastąpił Pedro.

W drugiej połowie gra "Barcy" się ożywiła, ale strzały Xaviego, Messiego i Daniela Alvesa nie przyniosły powodzenia. Goście grali w swoim stylu, krótkimi podaniami próbowali sforsować defensywę rywali. Gospodarze skutecznie się bronili. Do czasu... W 80 min Messi zagrał prostopadle do Villi, a ten przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Cuellarem. W 87 min szalę zwycięstwa na korzyść Barcelony mógł przechylić Pedro, ale po zagraniu Messiego wzdłuż linii bramkowej nie zdołał wpakować piłki do siatki.

- Nie jestem zadowolony z jednego punktu, który zdobyliśmy. To, że jesteśmy Barceloną, nie oznacza jednak, że zawsze będziemy wygrywać. Możemy również przegrać i zremisować - powiedział Guardiola.

Real Madryt zmniejszył stratę do lidera po wyjazdowej wygranej z Espanyolem Barcelona 1-0. Mecz zaczął się bardzo pechowo dla gości. W 2 min Casillas zahaczył nogą przed polem karnym Callejona, który był z nim w sytuacji sam na sam. Zastąpił go debiutujący w La Liga Adan, który formalnie zmienił Di Marię (Jerzy Dudek po wyleczeniu urazu szczęki był poza kadrą meczową). Miał sporo pracy, ale zachował czyste konto. Goście objęli prowadzenie po akcji Ronaldo i kapitalnym strzale Marcelo. Kwadrans później Adebayor trafił w poprzeczkę bramki Espanyolu. Po przerwie w miarę upływu czasu rosła przewaga gospodarzy, którzy jednak nie potrafili sforsować defensywy Realu. W końcówce meczu dwie świetne okazje miał Adebayor, ale trafił w Kamieniego.

Valencia wygrała na boisku Atletico Madryt 2-1, choć gospodarze już w 3 min zdobyli gola po akcji Reyesa. Goście wyrównali pod koniec pierwszej połowy po strzale Joaquina. W 56 min Maduro sfaulował Reyesa i sędzia podyktował rzut karny dla Atletico, ale Forlan spudłował z 11 metrów. W końcówce meczu zza pola karnego celnie strzelił ponownie Joaquin.

WYNIKI

Sporting - Barcelona 1-1 (1-0), Barral 16 - Villa 80; Atletico - Valencia 1-2 (1-1), Reyes 3 - Joaquin 41 i 86, cz.k.: Godin (Atletico) 90; Racing - Sevilla 3-2 (1-1), Christian 12, Rakitic 19 samob., Arana 90+2 - Fazio 40, Luis Fabiano 83 karny, cz.k.: Christian 39; Hercules - Saragossa 2-1 (0-1), Farinos 80, Trezequet 89 - Braulio 4; Levante - Almeria 1-0 (0-0), Caicedo 52; Malaga - Getafe 2-2 (0-2), Baptista 80 karny, Rondon 90 - Miku 8, Colunga 23; Sociedad - Osasuna 1-0 (0-0), Tamuda 74, cz.k.: Damia (Osasuna) 90; Deportivo - Villarreal 1-0 (0-0), Lopo 60; Espanyol - Real M. 0-1 (0-1), Marcelo 24, cz.k.: Casillas (Real) 2. Dziś: Mallorca - Athletic.

1. Barcelona 23 62 71-12

2. Real M. 23 57 53-19

3. Valencia 23 47 38-25
4. Villarreal 23 45 41-23

5. Athletic 22 38 37-31

6. Espanyol 23 37 30-31

7. Getafe 23 31 35-37

8. Sevilla 23 31 35-38