Remisy angielskich potentatów

Jerzy Filipiuk
Łukasz Fabiański puścił aż cztery gole, a jego drużyna Swansea przegrała na własnym boisku z Sunderlandem 2:4 w meczu 21. kolejki ligi angielskiej.

Polskiego bramkarza aż trzykrotnie pokonał Jermain Defoe – w 3 minucie po „wypluciu” piłki przez Polaka, w 61 minucie w sytuacji sam na sam oraz w 85 minucie po podaniu Patrick van Aanholta, który w 49 minucie sam popisał się pięknym, celnym strzałem z narożnika pola karnego.

Bramki dla „Łabędzi” uzyskali w 21 minucie Gylfi Sigurdsson z rzutu karnego i w 40 minucie po solowej akcji Andre Ayew. Gospodarze od 37 minuty grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę zobaczył Kyle Naughton.

Tylko po jednym punkcie zdobyły faworyzowane zespoły Manchesteru City (0:0 u siebie z Evertonem) i Chelsea Londyn (2:2 na własnym boisku z West Bromwich Albion). W tym ostatnim meczu bramki strzelili: Cesar Azpilicueta 20, Gareth McAuley 74 samob. - Craig Gardner 33, James McClean 86.

Pozostałe wyniki: Tottenham – Leicester (bez Marcina Wasilewskiego; był rezerwowym) 0:1, Liverpool – Arsenal 3:3, Stoke – Norwich 3:1, Southampton – Wartford 2:0.

Czołówka tabeli: Arsenal 43, Leicester 43, Manchester C. 40, Tottenham 36, West Ham 35, Manchester U. 34 pkt.