Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remonty w Krakowie. Po drzewach na alei 29 Listopada nie ma już śladu, budowa postępuje. Jak i inne w mieście

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Przypomnijmy. Drzewa wycięto na al. 29 Listopada na wysokości budynków Uniwersytetu Rolniczego. Pod ścieżkę, która ma przebiegać od Żelaznej do Woronicza. Zarząd Dróg Miasta Krakowa stwierdził, że decyzję o wycince podjął na podstawie ekspertyzy Zarządu Zieleni Miejskiej. Teraz powstanie tu ścieżka rowerowa.
Przypomnijmy. Drzewa wycięto na al. 29 Listopada na wysokości budynków Uniwersytetu Rolniczego. Pod ścieżkę, która ma przebiegać od Żelaznej do Woronicza. Zarząd Dróg Miasta Krakowa stwierdził, że decyzję o wycince podjął na podstawie ekspertyzy Zarządu Zieleni Miejskiej. Teraz powstanie tu ścieżka rowerowa. Anna Kaczmarz
Po drzewach wyciętych przy al. 29 Listopada w Krakowie nie ma już śladu. Postępują prace przy budowie ścieżki rowerowej. Ta wycinka mocno wstrząsnęła mieszkańcami, ale drzew nic nie przywróci. Za to mamy trochę utrudnień na drodze. Jak i w innych miejscach Krakowa gdzie trwają lub rozpoczynają się liczne wiosenne remonty.

Aleja 29 Listopada

,

Trwa budowa ścieżki rowerowej wzdłuż al. 29 Listopada – na odcinku od ul. Żelaznej do Woronicza. W poniedziałek, 4 marca, rozpoczęły się roboty na kolejnym fragmencie – od ul. Sadowej do ul. Lublańskiej.

Podczas tego etapu zamknięty został wlot ul. Sadowej (objazd ul. Wileńską). Dodatkowo wyłączony z ruchu został pas służący do jazdy na wprost z ul. Lublańskiej w ul. Opolską. Pas środkowy służący dotychczas do skrętu w lewo w al. 29 Listopada, wykorzystany zostanie również do jazdy na wprost.

Dla pieszych wygrodzony został korytarz umożliwiający bezpieczne przejście przez teren budowy. Zalecany objazd dla rowerzystów zachodnią stroną al. 29 Listopada.

Prace przy budowie ścieżki rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku. Zadanie realizowane jest w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. Jego wykonawcą jest firma Sarivo Infrastruktura sp. z o.o. Koszt prac to ok. 7,3 mln zł.

Budowa chodnika i remont jezdni na ul. Stadionowej

W poniedziałek, 4 marca, rozpoczęła się przebudowa bocznego sięgacza ul. Stadionowej w Bieńczycach, zlokalizowanego pomiędzy budynkami nr 1 i 3. Inwestycja obejmuje swym zakresem budowę chodnika i poszerzenie jezdni.

W rejonie prowadzonych prac obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 kilometrów na godzinę. Dojazd do posesji jest utrzymany.

Utrudnienia w ruchu pieszym na ul. Meissnera

Ze względu na prowadzone prace przygotowawcze związane z przebudową sieci podziemnych, od poniedziałku, 4 marca, chodnik przy ul. Meissnera między przejściem dla pieszych przy stadionie KS Wieczysta a przejściem dla pieszych przy ul. Chałupnika został zamknięty.

Utrudnienia potrwają do poniedziałku, 11 marca.

Wymiana nawierzchni na ulicy Dożynkowej

Kilkudniowe utrudnienia czekają na kierowców na ulicy Dożynkowej. Od 6 do 8 marca wymieniana będzie nawierzchnia jezdni na dwóch odcinkach – w rejonie posesji nr 76 oraz w pobliżu skrzyżowania z ul. Turowiec.

Obowiązywać będzie ruch wahadłowy, sterowany ręcznie przez uprawnionego pracownika.

Nowy przystanek na trasie linii nr 278

Od czwartku, 7 marca, linia aglomeracyjna nr 278 zyska nowy przystanek na żądanie o nazwie „Rudawa Granica”. Jak informuje Zarząd Transportu Publicznego, będzie on zlokalizowany przy ul. Dunajewskiego w Rudawie, pomiędzy przystankami „Rudawa Osiedle” i „Brzezinka Skrzyżowanie”.

Linia nr 278 kursuje na trasie „Bronowice Małe” – „Krzeszowice Dworzec Autobusowy”.

Przebudowa fragmentu ul. Barskiej

Od poniedziałku, 6 listopada 2023 r. realizowana jest inwestycja deweloperska, w ramach której powstanie hotel z mieszkaniami oraz garażem podziemnym przy ul. Konopnickiej (wjazd od strony ul. Barskiej). Obowiązują zmiany w organizacji ruchu.

W poniedziałek, 4 marca br. o godz. 7.00 wykonawca przystąpił do wymiany nawierzchni na fragmencie ul. Barskiej od ul. Komandosów do wyjazdu z tunelu pod ul. M. Konopnickiej. Ulica na odcinku objętym pracami będzie zamknięta dla ruchu samochodowego. Ruch pieszy i rowerowy odbywać się będzie po istniejącym chodniku. Objazd do ul. Ludwinowskiej przez rondo Matecznego oraz do ul. Barskiej przez rondo Grunwaldzkie. Taka organizacja ruchu potrwa do piątku, 15 marca br.

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski