Reprezentacja Krakowa w koszykówce zdobyła mistrzostwo Polski oldbojów w kategorii 50+

Krzysztof Kawa
Zwycięska drużyna koszykarzy z Krakowa
Zwycięska drużyna koszykarzy z Krakowa KNBA
Reprezentacja Krakowa w koszykówce zdobyła mistrzostwo Polski oldbojów w kategorii wiekowej powyżej 50. roku życia w turnieju, który odbył się w dniach 14-17 września w Polanicy Zdroju.

Zespół składał się z byłych graczy krakowskich klubów: Hutnika, Wisły, AZS AWF i Korony. Niektórzy zawodnicy wciąż są aktywni na parkiecie, występując regularnie w rozgrywkach ligi Krakowskiego Nurtu Basketu Amatorskiego. Jest wśród nich jest prezes KNBA Witold Mateuszuk. Trenerami zwycięskiej ekipy byli Marek Żochowski i Leszek Janczura.

Krakowianie pokonali w fazie grupowej obrońcę tytułu Poznań oraz Bydgoszcz, Zieloną Górę i Rzeszów, a w meczu finałowym o złoty medal zwyciężyli w spotkaniu z Lublinem. Najwartościowszym zawodnikiem turnieju (MVP) został Jacek Moryto, były wieloletni reprezentant Hutnika i Wisły, a na koniec kariery także Cracovii i Basketu Kraków.

Zespół weteranów z Krakowa ma na koncie wiele medali mistrzostw Polski, po raz pierwszy triumfował w 2018 roku, zwyciężając w Działdowie w kategorii wiekowej 45+. Czas leci i dziś gracze spod Wawelu rywalizują w gronie nieco starszych ekip. Jak widać, nadal ze znakomitymi efektami.

Skład mistrzów Polski oldbojów 50+ w 2023 roku: Witold Mateuszuk, Adam Sycz, Jacek Moryto, Janusz Janczura, Dariusz Czarek, Tomasz Bżykot, Robert Pyla, Piotr Nowak, Grzegorz Woltyński, Maciej Roszkowski, Tomasz Trojan.