Reprezentacja Polski szykuje się do mistrzostw świata w amatorskim MMA

Zbigniew Czyż
Magda Czaban. Mistrzostwa Europy IMMAF 2022.
Magda Czaban. Mistrzostwa Europy IMMAF 2022. IMMAF/MMA Polska
Już w lutym w Serbii odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów IMMAF 2022. Stowarzyszenie MMA Polska powołało na zawody kadrę Polski składającą się z dziesięciu zawodniczek i zawodników.

Udany występ reprezentacji Polski we Włoszech

Kadra Polski ma za sobą udany występ Mistrzostwach Europy IMMAF 2022, które odbyły się pod koniec września we Włoszech. Reprezentanci Polski stoczyli 25 pojedynków i zdobyli 6 medali. Magdalena Czaban wywalczyła tytuł mistrzyni Europy w wadze słomkowej seniorów. Dominika Steczkowska zdobyła złoty krążek i została mistrzynią Europy juniorów w wadze koguciej. Paulina Kontna zakończyła turniej ze srebrnym medalem seniorskiej kategorii koguciej. Karol Durszlewicz zdobył brąz w wadze koguciej seniorów, a Brajan Przysiwek zajął trzecie miejsce w kategorii średniej. Michał Borowski został wicemistrzem Europy juniorów w wadze lekkiej. W klasyfikacji medalowej polska reprezentacja zakończyła zawody na miejscu czwartym wśród seniorów i trzecim wśród juniorów.

Największe wydarzenie w historii organizacji

Teraz reprezentacja wyruszy do Belgradu, gdzie w hali Štark Arena rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów IMMAF 2022. Ma to być największe wydarzenie w historii organizacji International Mixed Martial Arts Federation, która jest globalnym ciałem zarządzającym amatorskim MMA na świecie. W turniejowej rywalizacji ma wziąć udział 550 sportowców z 63 krajów.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata

W reprezentacji Polski wystąpią zarówno sportowcy walczący w kategoriach seniorskich, jak i w juniorach. Skład kadry przedstawia się następująco:

Seniorzy:

Magda Czaban - waga atomowa 47,7kg (105 lb) Paulina Kontna - waga kogucia 61,2 kg (135 lb) Paulina Wiśniewska– waga musza 56,7 kg (125 lb) Brajan Przysiwek - waga średnia 83,9 kg (185 lb) Maciej Rębacz - waga lekka 70,3 kg (155 lb)

Juniorzy:

Dominika Steczkowska - waga kogucia 61,2 kg (135 lb) Blanka Stępień - waga atomowa 47,6 kg (105 lb) Michał Borowski - waga lekka 70,3 kg (155 lb) Krystian Kowalczyk - waga kogucia 61,2 kg (135 lb) Mikołaj Andrzejczak - waga półśrednia - 77,1 kg (170 lbs)

Mistrzostwa Świata IMMAF 2022 odbędą się w Belgradzie w hali Štark Arena w dniach 11-17.02.2023.