Jacek Czaplewski
od 16 lat
Reprezentacja Polski do lat 20 dała prawdziwy popis w meczu Elite Leauge przeciw rówieśnikom z Portugalii. W ciągu ledwie sześciu minut zdobyła trzy bramki, dzięki czemu na przerwę zeszła z efektownym prowadzeniem 3:0. Zaraz po przerwie kolejnego gola dorzucił Tomasz Pieńko. Widowisko na stadionie w Łomży od godziny 17:00 transmitowało TVP Sport.

Reprezentacja U-20. Polska - Portugalia 4:0

- Nasi młodzi piłkarze pokazują starszym reprezentantom, jak można z pasją, chęcią i miłością do futbolu radzić sobie z teoretycznie silniejszym przeciwnikiem - komentował w przerwie Rafał Ulatowski.

Tym meczem Polacy rozpoczęli nową edycję Elite League, rozgrywek z udziałem ośmiu drużyn - w tym Anglii, Niemiec (mecz z nimi w poniedziałek w Legnicy), Włoch czy właśnie Portugalii.

Drużyna prowadzona przez trenera Miłosza Stępińskiego potrzebowała ledwie kilku minut pierwszej połowy, żeby z bezbramkowego remisu ugrać prowadzenie 3:0:

• gdy zegar wyświetlił 32:39 minutę meczu to padła pierwsza bramka
  • w 34:06 było 2:0
  • a w 37:50 już 3:0 dla Polski!
U-20: Polska - Portugalia 3:0
U-20: Polska - Portugalia 3:0 TVP Sport

Na prowadzenie Biało-Czerwoni wyszli dzięki rzutowi rożnemu. Po wrzutce Marcela Błachewicza piłkę głową do siatki skierował Cezary Polak z Kotwicy Kołobrzeg. Potem właśnie asystujący mu zawodnik GKS Tychy podwyższył wynik. Efektowną pracę przed przerwą zwieńczył gol Dominika Marczuka z Jagiellonii Białystok po solowej akcji i centrze Tomasza Pieńki z Zagłębia Lubin.

Co ciekawe, w składzie rywali wystąpiło kilku wicemistrzów Europy do lat 19, którzy błysnęli w turnieju rozgrywanym w lipcu.

Zaraz po przerwie na 4:0 podwyższył Tomasz Pieńko, uderzając przy prawym słupku. Zwycięstwo byłoby jeszcze okazalsze, gdyby później wprowadzony Mariusz Fornalczyk z Pogoni Szczecin wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

U-20: Polska - Portugalia 4:0 (3:0)

Bramki: Polak 33', Błachewicz 35', Marczuk 38', Pieńko 47'
Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok)
Spotkanie rozegrano na stadionie w Łomży.

Polska U-20: Zych - Misiak (77' Kowalczyk), Smolarczyk, Polak (77' Sochań) - Marczuk (55' Kirejczyk), Kozubal (77' Matyjewicz), Neugebauer (56' Branecki), Błachewicz (46' Fornalczyk) - Kaczmarski (46' Biedrzycki), Pieńko (56' Duda), Majchrzak (56' Borowski).

REPREZENTACJA w GOL24

Miało być pięknie, a wyszło jak zawsze. Polska do przerwy nawet nie zdobyła bramki z półzawodowymi Wyspami Owczymi. Internet płonie! Zobaczcie najlepsze memy o spotkaniu eliminacji Euro 2024 na PGE Narodowym.

Memy o meczu Polska - Wyspy Owcze. Spokojnie, zaraz się rozk...