Respekt zwyciężył w końcówce

(PAN)
Piłka nożna. Rozpoczął się nowy sezon w rozgrywkach II i III ligi kobiet. Od mocnego uderzenia zaczęła Bronowianka.

Podopieczne trenera Andrzeja Żądły pokonały Moravię Morawica 5:0. Bramki dla krakowskiej drużyny zdobyły: Sobolewska 2, Karcz, Matyja i Malota. Dla zdobywczyni dwóch goli był to debiut w zespole Bronowianki, po przejściu z AZS UJ Kraków.

Wydarzeniem kolejki było spotkanie dwóch zespołów z Podokręgu Myślenice – Zielonki Wrząsowice i Respektu Myślenice. Mecz był bardzo zacięty i długo zanosiło się na zwycięstwo gospodyń. Zielonka, po bramkach Żurek i Wilke prowadziła do 87 minuty 2:1. Wówczas najpierw na listę strzelców wpisała się Dziadkowiec, a w ostatniej minucie swoją drugą w tym meczu bramkę zdobyła Karolina Topa. Respekt zajmuje drugie miejsce w tabeli, liderem jest inna małopolska drużyna – Rysy Bukowina Tatrzańska.

W tym sezonie rozgrywkami grupy południowej opiekuje się Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, w minionym sezonie prowadził je MZPN.

W tym sezonie toczy się rywalizacja w aż 17 grupach trzeciej ligi, co świadczy dobitnie o rozwoju żeńskiego futbolu. Działacze Polskiego Związku Piłki Nożnej zastanawiają się nad powołaniem do życia regionalnych IV lig. W grupie małopolskiej występuje 11 zespołów, na razie liderem jest Tuchovia, a krakowskie drużyny rozpoczęły sezon bardzo przeciętnie.

Wyniki

II liga: Bronowianka Kraków – Moravia Morawica 5:0, Zielonka Wrząsowice – Respekt Myślenice 2:3, Centrum Staszów – Rysy Bukowina Tatrzańska 0:4, DAP Dębica – Resovia 0:3, Górnik II Łęczna – Naprzód Sobolów 1:0.
10.Staszów201–10

III liga: Piast Skawina – Novi Narama 5:2, Tuchovia – Szreniawa Nowy Wiśnicz 5:0, Podgórze Kraków – Iskra Brzezinka 0:3, Szreniawa – AS Progres 0:0, Prądniczanka Kraków – Tuchovia 0:5, Novi LKS Szaflary 0:7. Pauzowały Starówka Nowy Sącz i Victoria Gaj.